Himars працює на Харківщині. Обстрілів стало менше

Фото: US Army Реактивною системою залпового вогню був знищений склад боєприпасів в Ізюмі.

Загарбники бояться, що по їхнім позиціям вдарять із Himars. 

Одна установка Himars працює на Харківському напрямку. Нещодавно захисники вдарили з Himars по ворожому складу боєприпасів в Ізюмі. Після цього російські обстріли стали в десять разів менше, ніж раніше. Про це командир батальйону 93-ї механізованої бригади Богдан Дмитрук розповів The Washington Post. 

Лише в його батальйоні, за словами Дмитрука, кількість вбитих і поранених різко зменшилася у порівнянні з трьома місяцями тому, коли бійці перейшли на Ізюмський напрямок.

«Кожен тиждень у нас приблизно один хлопець отримує струс мозку. До удару Himars через інтенсивність обстрілу їх було близько двох-трьох на день», — поділився командир батальйону.

Раніше повідомляли: На Харківщині «засмажили» танки окупантів, які планували йти на прорив

Він вважає, що обстрілів стало менше через те, що росіяни бережуть снаряди після знищення складу та бояться, аби вогонь їхньої артилерії не викликав відповідь із Himars.

За словами Дмитрука, росіяни уже пристосовуються до нової зброї, яку союзники передали Україні, переміщуючи свої склади з боєприпасами вглиб окупованої території.  

Нагадаємо, дальність реактивних систем залпового вогню Himars — понад 60 кілометрів, за один раз система може випустити до шести ракет. Більше 700 людей відгукнулися на набір екіпажів Himars від харківського спецпідрозділу. Відомо, що за останній тиждень завдяки установкам від західних партнерів були знищені десятки складів і командних пунктів на тимчасово окупованому Донбасі, у Херсоні, Мелітополі, Енергодарі. Крім того, на південному напрямку вдалося підірвати два стратегічно важливих моста, якими армія РФ перекидає озброєння і живу силу з Криму.

Джерело