Мер просить харків’ян не ходити на цвинтарі

Харків щодня потерпає від ворожого обстрілу, цвинтарі — не виняток.

Захисники України тримають оборону Харкова.

З початку війни не було жодного дня, щоб російський агресор не обстрілював Харків. Про це увечері 28 квітня в ефірі національних телеканалів повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов.

«Те, що стосується ситуації ув місті — вона контрольована, сьогодні наші героїчні військові тримають оборону Харкова. Комунальники працюють у повному обсязі. Ми почали асфальтувати розбиті дороги, ми вивозимо сміття, подаємо електроенергію, здійснюємо газопостачання, подаємо гарячу воду до тих будинків, у які ми маємо можливість її подати, а це — 3300 житлових будинків, подаємо всюди холодну воду. Магазини сьогодні працюють. Продукти першої потреби є. Аптеки теж працюють», — розповів мер.

За словами Терехова, враховуючи обстріл міста, у поминальні дні не варто відвідувати цвинтарі.

«Те, що стосується святих днів, коли ми звикли ходити до наших родичів, друзів, яких немає, на жаль, у житті. Зрозуміло, що це традиція, християнська, православна традиція. Але з огляду на ті обстріли, які є сьогодні у місті, я проситиму, звичайно, містян утриматися, зберегти, перш за все, свої життя. Для нас це сьогодні найголовніше і найголовніше для людей, які живуть у Харкові — зберегти життя. Буду просити, щоб вони не йшли на цвинтарі у ці дні», — повідомив Харківський міський голова.

Він поінформував, що через ворожі обстріли у Харкові чверть багатоповерхівок не придатна для житла, пошкоджено половину шкіл.

«Щодня додаються ті руйнування, колосальні руйнування, які влаштовує російський окупант. Сьогодні у місті 25% житла, я маю на увазі багатоквартирні будинки, не придатні для життя. Близько 50% шкіл окупанти зруйнували. Сьогодні стоїть перед нами завдання, насамперед, ремонтувати школи, відновлювати школи там, де маємо можливість або будувати нові вже після нашої перемоги. Обов’язково всі школи повинні мати в обов’язковому порядку бомбосховища», — пояснив Ігор Терехов.

Нагадаємо, у Харкові закриті до десяти цвинтарів .  

Джерело