Окупанти намагалися наступати на Дворічну

Фото: Генштаб. ЗСУ утримують позиції на Харківщині.

Російська армія знову намагалася прорвати оборону ЗСУ на північний схід від Куп’янська.

На Слобожанському напрямку оперативна обстановка минулої доби залишалася без суттєвих змін. Противник залишає підрозділи поблизу державного кордону України, але наступальних угруповань не виявлено. Окрім того, окупанти продовжують обладнувати позиції у прикордонних районах Бєлгородької області і обстрілюють села і селища у Харківському раойні та Вовчанській громаді.

«Протягом доби окупанти обстріляли райони населених пунктів Волфине Сумської області та Стрілеча, Малі Проходи, Красне, Великий Бурлук та Бологівка Харківської», — повідомили в Генштабі.

На Куп’янському напрямку противник намагався прорвати оборону наших військ у районі населеного пункту. За офіційною інформацією, окупанти здійснили артилерійські обстріли районів населених пунктів Дворічна, Западне, Масютівка, Куп’янськ, Крохмальне, Піщане і Чернещина.

Військовий оглядач Костянтин Машовець зауважує, що на Куп’янському напрямку окупанти розглядають можливість проведення активних наступальних дій на Куп’янському напрямку. Про це свідчать кілька спроб заходу ДРГ саме тут.

«Протягом четвертого та шостого березня диверсійно-розвідувальні групи цього загону здійснили, принаймні, дві спроби перетнути державний кордон України на цьому напрямку (район с. Бударки та район с. Зелене відповідно) та інфільтруватися на територію, власне, України. Обидві спроби закінчились невдало для противника, його ДРГ після виявлення та нанесення вогневого ураження по ним були вимушені повернутися на територію рф. Очевидно, що особовий склад даного підрозділу залучається командуванням противника для ведення активної розвідувально-диверсійної діяльності на цьому напрямку з метою визначення найбільш вразливих ділянок в системі оборони СОУ, її особливостей та виявлення оперативного побудуви сил та засобів СОУ, розгорнутих в даній операційній зоні», — пише Машовець.

За підрахунками експерта, загальна чисельність оперативної групи «Бєлгород» наразі складає до 7.5 — 7.7 тисяч військовослужбовців.

Джерело