Проєкти відбудови Харкова презентують наступного тижня

Салтівка. Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today Проєкти будуть представляти іноземні та харківські архітектори.

Презентацію проєктів створювало архітектурне бюро Нормана Фостера і харківські архітектори.

У вівторок 22 листопада на засіданні робочих груп, яке організовує Європейська економічна комісія ООН (ЄЕК ООН), презентують проєкти генерального плану Харкова. Про це повідомив Харківський антикорупційний центр із посиланням на пресслужбу комісії.

«Зараз на прохання Міністерства розвитку громад та територій України ЄЕК ООН реалізує два пілотні проєкти у Харкові та Миколаєві. Метою ініціатив UN4Kharkiv та UN4Mykolaiv є підтримка національного уряду та міст Харкова та Миколаєва у реалізації принципу «відбудувати краще», — розповіли в Антикорупційному центрі.

Цей проєкт передбачає надання допомоги у вигляді заходів, які забезпечать збалансований та інклюзивний міський розвиток. Ґрунтуватися вони будуть на нових генеральних планах міст.

Згідно з проєктом порядку денного засідання робочих груп, презентуватимуть проєкти генплану Харкова о 15:00. На презентації будуть присутні архітектори, відділ архітектури, дизайну і технологій, Фонд Нормана Фостера. Керівник групи архітекторів у Харкові — Дмитро Фоменко. Посилання на презентацію у Zoom — тут.

«Харківський антикорупційний центр» сподівається, що після проведення заходу проєкти Генерального плану міста стануть доступні також й для громадян», — зазначили у ХАЦі.

Як повідомляли у Харківській міській раді, Фонд Нормана Фостера залучав для розробки генплану Харкова мадридську філію та одну німецьку велику компанію. Зараз над створенням генплану працюють іспанські, німецькі та харківські архітектори.

Нагадаємо, раніше Норман Фостер запропонував частково зберегти будівлю Харківської обласної ради. Це можна зробити, якщо відбудувати її так, як Рейхстаг у Берліні.

Джерело