Росіяни призначили ще одного «начальника» в окупованій громаді на Харківщині

Фото: Боровской поссовет До цього у Борівській громаді був лише російський військовий комендант.

Нового керівника привезли із Росії.

Борівська громада тимчасово захоплена ворогом, тут триває накопичення та переміщення російської техніки.

«З перших днів окупації керівництво громадою здійснював російський військовий комендант, спираючись на військову поліцію та місцевих колаборантів. Днями призначено ще одного керівника, теж із Росії. Які у нього повноваження і як називається його «посада» — голова, староста, мер, поки що невідомо», — пояснило місцеве керівництво.

Бойові дії на території Борівщини не точаться, але постійно чути звуки обстрілів та вибухів із сусідніх громад.

«Зберігається присутність російських військ. Найбільше їх зосереджено на сході та півдні громади у селах, які територіально наближені до Луганської та Донецької областей. Також спостерігається значне збільшення чисельності російських військових у Гороховатці», — розповіли у Борівській громаді.

Раніше повідомляли: Окупанти продовжують підготовку до наступу у Харківській області

Там додали, що люди в окупації продовжують виживати в умовах постійної емоційної напруги, без мобільного зв’язку та інтернету. У деяких населених пунктах немає світла. До аптек не завозять життєво важливі ліки. Люди не мають можливості отримати пенсії та зарплати, оскільки в громаді не працює банківська система і ніде зняти гроші.

«Щоб перевести у готівку, місцеві жителі їздять у Сватове та Старобільськ. Там це можна зробити за 15-40% від загальної суми коштів. Все частіше готівку в цих містах можна отримати тільки в рублях за курсом 1:2. На окупованій Борівщині при оплаті покупки гривнями можуть видати здачу рублями» — розповіли у Борівській селищній раді.

Нагадаємо, у захоплених Вовчанській та Куп’янській громадах окупанти вводять рублі. 

Джерело