Російські військові застосовують у Харківській області міни уповільненої дії

Фото: The New York Times Такі міни виявили жителі села Безруки у частково окупованому Дергачівському районі.

Міни уповільненої дії заборонено з 1997 року.

Російські військові мінують територію Харківської області мінами сповільненої дії. Такі міни виявили мешканці Дергачівського району тиждень тому. Це перший випадок використання мін уповільненої дії. Про це пише «Суспільне» з посиланням на американське видання The New York Times.

«Жителі села Безруки (Дергачівський район) зафіксували використання Росією нового виду боєприпасів — мін ПТМ-1С. Вони можуть детонувати з різними інтервалами, — пише видання. — Фахівці зі знешкодження боєприпасів у Харкові кажуть, що це перший зафіксований випадок застосування мін ПТМ-1. від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Зброя з’явилася минулого тижня».

Як пише The New York Times, востаннє США використовували міни уповільненої дії під час операції «Буря в пустелі» в Перській затоці 1991 року. Через шість років протипіхотні міни заборонили Конвенцією щодо наземних мін.

«За словами експертів, ПТМ-1С — це поєднання найгірших якостей касетних боєприпасів та протипіхотних мін. Вони також мають чутливі підривники, які можуть спрацювати, коли їх піднімають люди», — наголошують у виданні.

Нагадаємо, Дергачівський район частково окупований російською армією: зайняті Цупівка, Козача Лопань, Проходи, Російська Лозова та Токарівка. Звідти постійно обстрілюють Олексіївку та Павлове Поле.

Як писав KHARKIV Today, російські окупанти розставляють на дільницях у Харківській області міни за допомогою нової інженерної системи дистанційного мінування «Землеробство».

Джерело