Валерію Залужному просять дати Героя України за контрнаступ на Харківщині

Фото: Валерій Залужний / Facebook Президенту написали петицію.

На думку автора петиції, Головнокомандувача Збройними Силами України Валерія Залужного необхідно відзначити за успішний контрнаступ у Харківській області.

Олександр Заворуєв звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням надати звання Героя України Валерію Залужному. Відповідна петиція опублікована на сайті президента.

«Дати «Героя України» генералу Залужному за відмінну атаку на Харківському напрямку. 6000 солдатів ЗСУ, що розбили першу танкову армію рашистів, які тікали з поля боя», — звернувся до президента Олександр Заворуєв.

Зазначимо, Валерій Залужний — головнокомандувач Збройними Силами України з липня 2021 року. 4 березня 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про надання Валерію Залужному звання генерала. У 2017 році Валерій Залужний став генерал-майором, у серпні 2021 року — генерал-лейтенантом.

Контрнаступ українських захисників у Харківській області розпочався на початку вересня. Лише за дві доби ЗСУ звільнили понад 20 населених пунктів. Станом на 16 вересня українська армія звільнила від російських окупантів 421 населений пункт у Харківській області.

Звання «Герой України» — це нагорода, що надається Президентом України. Нагорода заснована у 1998 році. Найвищим ступенем відзнаки вона вважається з 2000 року. Герой України отримує орден «Золота Зірка» (за здійснення визначного геройського вчинку) або орден Держави (за здійснення трудового подвигу), грамоту про присвоєння звання, мініатюру ордена, посвідчення про присвоєння звання «Герой України».

Нагадаємо, президент розглядає петиції, якщо вони набирають не менше 25 000 підписів громадян протягом не більше трьох місяців із дня їх опублікування. Петиція про надання звання «Герой України» Валерію Залужному опублікована 20 вересня. Наразі вона набрала 33 підписи. Підтримати петицію можна тут.

Як писав KHARKIV Today, раніше Володимира Зеленського просили прирівняти в частині отримання грошового забезпечення і виплат бійців добровольчих формувань територіальних громад до осіб, зазначених в постанові Кабінету міністрів України №168 від 28 лютого (військовослужбовців ЗСУ). Добровольці просять грошове забезпечення у розмірі 30 000 гривень на місяць.

Джерело