Захищаючи Харків, загинув луцький художник

Михайло Штик. Фото: соцмережі Михайло Штик був бійцем Української добровольчої армії.

Луцький художник, майстер художньої обробки дерева Михайло Штик, відомий як Місько Дерев’яний, пішов на війну наприкінці лютого. 

8 липня Луцьк провів в останню путь загиблого у Харкові Героя Михайла Штика. Про це повідомили у Луцькій міській раді. 55-річний Михайло Штик був бійцем 2-ї роти 5-го окремого батальйону Української добровольчої армії. Він загинув 6 липня під час ворожого обстрілу прифронтової бази батальйону у Харкові.

За словами побратима Штика Володимира Бакуліна, Михайло воював із 28 лютого. Спочатку Михайло Штик пішов добровольцем боронити Київ, потім Харків. 

«Ми сміялись що він у нас свіцький лев. Він цитував філософів, письменників, полемізував на мистецькі теми і про видатних художників та історію мистецтв знав краще за нас, художників. Він був освіченою людиною, інтелектуалом, щирим патріотом… Михайлові не склалось в житті отримати мистецьку освіту, (хотів поступати в Одеське художнє училище Грекова), але працював як майстер з деревом, як митець, робив чудові речі, у мене є меблі ексклюзивні, оригінальний дерев’яний посуд його роботи, підсвічники, дошки та ікони», — повідомила художниця Катерина Ганейчук.  

Фото: Луцька міська рада

 

Джерело