Хмельниччина підписала договір з Всесвітньою продовольчою програмою ООН про підтримку харчування у школах

Учора Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП ООН) підписала договори із 11 областями України задля підтримки щоденних шкільних обідів для понад 60 000 дітей у 420 школах. Хмельниччина також приєдналася до цієї угоди, участь в її підписанні взяв перший заступник начальника ОВА Cергій Тюрін.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію спільного з Всесвітньою продовольчою програмою Організації Об’єднаних Націй проекту щодо надання фінансової підтримки закладам загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році» було відібрано 33 заклади загальної середньої освіти із 13 територіальних громад Хмельниччини для участі у зазначеній програмі щодо відшкодування певної кількості коштів закладам освіти від оплати гарячого харчування для учнів 1-4 класів у 2023/2024 навчальному році.

Сергій Тюрін підкреслив, що ВПП працює в межах української реформи шкільного харчування, яку ініціювала перша леді України Олена Зеленська ще у 2020 році, та попри соціальні складнощі викликані епідемією коронавірусу, а в подальшому повномасштабною війною в нашій державі, була дещо призупинена.

“Попри всі виклики, що сколихнули нашу країни, ми продовжуємо дбати про наше освітнє середовище, а особливо про одну із важливих його складових – харчування здобувачів освіти,” – наголосив посадовець.

Нагадаємо, днями в Україні презентували Стратегію реформи шкільного харчування, затверджену наприкінці жовтня.

У ході презентації міністр освіти і науки Оксен Лісовий розповів, що держава намагається забезпечити безкоштовним здоровим харчуванням всіх учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій.

Однак власних ресурсів зараз Україні бракує через кількість таких дітей: до пільгових категорій належить 650 тисяч учнів 1-11 класів, зокрема понад 223 тисячі дітей мають статус ВПО. Також пільговий статус отримала нова категорія дітей – ті, які постраждали від воєнних дій.

Загальні витрати на гаряче харчування для дітей цих категорій сягають 13,87 мільярда гривень. Саме тому дуже важливою є підтримка донорів та партнерів, зокрема Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні, зазначив міністр.

 

Джерело