Як підібрати бюджетну відеокарту

Відеокарта — один з найдорожчих компонентів персонального комп’ютера. В інтернеті часто можна побачити огляди та пресрелізи нових моделей відеокарт, які регулярно випускають виробники. Але між тим в магазинах продається також чимало зовсім недорогих відеокарт минулих років, чиї технічні характеристики у порівнянні з топовими моделями виглядають більш ніж скромно. Для чого можуть знадобитися такі відеокарти? Чи є сенс їх купувати?

Коли потрібна недорога дискретна відеокарта

Перш за все, не треба забувати, що існує чимало процесорів без вбудованого графічного ядра. Якщо людина встановлює в системний блок саме такий процесор, то їй в будь-якому випадку доведеться встановити дискретну відеокарту. Якщо процесор не надто потужний, то немає сенсу переплачувати за продуктивну відеокарту.

Крім того, буває чимало випадків, коли спочатку людині вистачає можливостей вбудованої в процесор відеокарти, але потім вона починає виконувати складні операції з редагування графіки чи монтажу відео, і тоді виникає потреба провести апгрейд системи. Варто зазначити, що в сучасних процесорах інтегрована відеокарта дає змогу спокійно працювати з такими програмами, як Photoshop. Але дискретна відеокарта прискорить виконання завдань. Особливо це помітно буде, якщо працювати з відео. Адже на відміну від інтегрованої вони використовують власну пам’ять, а не встановлену в комп’ютері оперативну. Крім того, дискретна може підтримувати різні технології, яких немає в інтегрованій відеокарті, тому використання навіть бюджетної моделі дає гарантоване зростання продуктивності.

Технічні характеристики бюджетних відеокарт

Якщо дискретна відеокарта купується як альтернатива інтегрованої, що вже вбудована в процесор, то дивитися на найдешевші старі моделі немає сенсу. В такому випадку від покупки практично не буде користі. Мінімальний об’єм відеопам’яті повинен складати 2 ГБ, а краще — 4 ГБ. Тип пам’яті, скоріш за все, буде GDDR5, оскільки сучасніша пам’ять означає сучаснішу модель відеокарти, а отже й вищу ціну. Розрядність шини в тих моделях, що сьогодні наявні в магазинах, стартує від 128 біт.

На що здатна подібна відеокарта? З нею можна буде монтувати аматорські відеоролики, працювати в графічних редакторах. Вона дасть змогу пограти у відеоігри. Звичайно, що про проєкти ААА-класу не йдеться. Але запустити якісь «легкі» онлайн-ігри чи старі ігри 2014–2015 років — цілком можливо. Вимогливих геймерів така продуктивність, звичайно, не задовольнить, але ті, хто грає лише час від часу, безперечно зможуть знайти щось цікаве для себе і серед старих ігор.

Джерело