У Волочиській тергромаді, що на Хмельниччині, сміттєсортувальний комплекс придбав бульдозер за виручені кошти від переробки відходів. Тут відсортовують скло, папір та ПЕТ-пляшки, а решту відходів захоронюють на полігоні.
Cміттєсортувальний комплекс у Волочиській тергромаді будують з 2020 за кошти міського бюджету.
За словами директора комунального підприємства “Житлосервіс” Сергія Пазюка, що уже залучили сім мільйонів, йдеться у матеріалі Суспільного.
“На сьогодні комплекс використовуємо за двома напрямками: сортуємо побутові відходи та сортуємо ПЕТ-пляшку, папір і скло, які ми збираємо звичайним способом, відсортовуємо на сміттєвих майданчиках, транспортом доставляється сюди й потім потрапляє в бункер” – розповів Сергій Пазюк.
Директор сміттєсортувального комплексу зазначив, що на продажі спресованої продукції підприємство заробляє.
“У попередньому році ми отримали 275 тисяч гривень на рахунок нашої компанії, у цьому році – майже півмільйона. Працюємо так, щоб щомісяця відвантажували 1 фуру приблизно на сто тисяч гривень”.
Зі слів начальника відділу житлово-комунального господарства Михайла Рома, сюди привозять відходи з п’ятдесяти трьох населених пунктів громади. Те, що не підлягає сортуванню – захоронюють на полігоні.
“Тверді побутові відходи закриті шаром ґрунту і посіяна травичка: щоб воно не виглядало як сміттєзвалище, а по-європейськи. Ці купи далі спихаються, вирівнюється майданчик, і потім нагромаджуються”.
Для цього використовують техніку, зокрема, бульдозери. Один із них придбали за кошти зі збуту відсортованої продукції, каже Сергій Пазюк.
У майбутньому комплекс у Волочиській громаді, зі слів начальника відділу житлово-комунального господарства, працюватиме і як сміттєсортувальна перезавантажувальна станція.
“Сортуватимемо не тільки свої відходи, а й інших громад. Вони можуть до нас привозити, за певну плату будемо відсортовувати багато сміття, забирати з нього ПЕТ, картон, метал, і сміття, що залишається відвозимо на хмельницький основний кластер для захоронення. Також платитимемо там кошти. Цей проєкт плануємо реалізувати до 2030 року”.
Михайло Ром розповів, що наразі на полігоні будують склад для готової продукції на 300 квадратних метрів. Закінчити роботи планують до весни наступного року.
Залиште відповідь