Як у Хмельницькій громаді готуються до ожеледиці та снігових заметів

Шість тисяч чотириста тонн піщано-сольової суміші заготували цьогоріч для доріг Хмельницької громади, розповідає виконувач обов’язків директора комунального підприємства з будівництва, ремонту та експлуатації доріг Віталій Засоренко. За його словами, минулого року заготували приблизно стільки ж, а використали – майже чотири тонни, інформує Суспільне

“На 80% суміш складається з піску. До нього додається десять відсотків щебеневого відсіву та десять відсотків солі з антизалежувачем. Заготівлю піщано-сольової суміші ми почали ще з весни. Пісок є наш, український. Сіль отримуємо з-за кордону. Загалом нам мають привезти більше чотирьох тонн солі на зимовий період для утримання доріг. Цього року нам виділили 25 мільйонів гривень для придбання солі та приготування сольової суміші”, – каже Віталій Засоренко.

У ангарі для зберігання солі підприємства з будівництва, ремонту та експлуатації доріг нині зберігається понад 800 тонн, з них 130 тонн залишились з минулого року. 115 тонн піщано-сольової суміші, каже Віталій Засоренко, управляючі муніципальні компанії Хмельницького уже розвезли по своїх територіях.

“І близько 200 тонн вже вивезли наші працівники у старостати Хмельницької громади. Практично вже всі небезпечні маршрути ми закрили. Далі вже будемо взимку підвозити по мірі використання соляної суміші по заявці як старостатів, так і управляючих муніципальних компаній”, — каже Засоренко.

За його словами, з бюджету Хмельницької громади підприємству виділили 45 мільйонів гривень для придбання техніки та обладнання для боротьби із снігом та ожеледицею. Частину з них витратили на придбання чотирьох тракторів для очистки тротуарів, розповідає начальник дільниці з утримання вулично-дорожньої мережі комунального підприємства з будівництва, ремонту та експлуатації доріг Олександр Кухар.

“Їхня ширина приблизно 1,2-1,3 метри, тобто вони вільно будуть заїжджати на вузькі тротуари у різних мікрорайонах міста. Вони можуть використовуватися як в зимовий період, так і в літньо-осінній як навантажувач”, — каже Олександр Кухар.

Також підприємство придбало п’ять п’ятитонних та три 20-тонних самоскиди.

“Вони оснащені спеціальними бункерами, в які загружається сіль або піщано-сольова суміш, і на них проводиться посипання та розчистка доріг. Вони розкидають суміш економніше по проїжджій частині, там стоять дозатори”, — розповідає Віталій Засоренко.

Уже сформовані чергові бригади для боротьби із ожеледицею та першим снігом.

“Уже проговорено алгоритм, сформована чергова зміна. Тільки ми бачимо, що передають мінусову температуру і сніг, ми ставимо в чергування вже зміну для утримання дороги. В одну зміну 13 механізмів вже ставиться на чергування. Взагалі вже до зимового періоду підготовлено більше 35 одиниць техніки — це і навантажувачі, і трактори, які очищують пішохідну зону нашого міста”, — каже Засоренко.

Джерело