Жителі Хмельниччини активно подають заявки за програмою єВідновлення

В Україні запрацювала програма єВідновлення, у межах якої можна отримати компенсацію на відновлення пошкодженого майна через війну. Вартість робіт з відновлення прописуватимуться у спеціальному чек-листі, який заповнюватиме комісія від місцевої влади на підставі обстеження житла.

Протягом місяця у Хмельницькій області було подано близько 1200 заявок за програмою  єВідновлення.  Власники пошкодженого житла, перш за все подають інформаційне повідомлення про майно, якщо вони ще цього не зробили. Це можна зробити на порталі чи в застосунку «Дія», а також через ЦНАП або нотаріуса. Якщо про пошкодження повідомляли раніше, робити це повторно не потрібно.

Голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк повідомила, що в межах програми єВідновлення, тестування якої активно триває, власники пошкодженого внаслідок війни житла зможуть отримати компенсацію до 500 тис. грн на ремонт.

«Уряд у межах великої програми стосовно компенсації 21 квітня прийняв постанову, яка називається єВідновлення. Це буде публічна послуга, і вона буде стосуватися частини громадян. Це ті люди, які на сьогодні мають пошкоджене житло і мають зареєстровані права на таке житло, і такі права знаходяться в реєстрі речових прав. Це люди – громадяни України, які досягли 21 року», – сказала голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Хмельниччина, хоч і знаходиться відносно віддалено від фронту, але через влучання російських терористів по критичній інфраструктурі області були зруйновані та пошкоджені житлові будинки мешканців, які проживають поблизу них.

«На сьогодні ми активно тримаємо контакт з нашими депутатами на місцях у Хмельницькій області, щоб оперативно реагувати на надзвичайні ситуації, та даємо важливу інформацію щодо програми єВідновлення, аби депутати могли сприяти швидкому заповненню заявок до програми», – зазначив голова Хмельницької обласної організації політичної партії «Слуга Народу», нардеп Сергій Мандзій.

Нагадаємо, парламент ухвалив ініційований головою політичної партії «Слуга Народу» Оленою Шуляк законопроект №7198 про виплату компенсації власникам знищеного та пошкодженого майна.

Джерело