Створити у Хмельницькій обласній військовій адміністрації робочу групу з питань декомунізації та національної пам’яті запропонував депутат, перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук. З відповідним депутатським запитом він звернувся до Хмельницької ОВА на черговій сесії обласної ради. Більшість депутатів його підтримали.
За словами Володимира Гончарука, у деяких громадах області питання декомунізації залишаються відкритими, тож їм, на його думку, варто приділити більше уваги, інформує Суспільне.
“У нас досі в громадах стоять пам’ятники катам українського народу. До прикладу, Одусі в місті Славута. Він знищив, за свідченнями, більше ста борців за волю України — представників Української повстанської армії. Пам’ятник досі має охоронний статус та оберігається законом. Ми маємо таку ситуацію, що багато громад хочуть приховати і не зносити певні пам’ятники, бо вони мали відношення до Другої Світової війни. Але ті, які були заплямовані кров’ю українців – вони просто повинні бути демонтовані”, — сказав Володимир Гончарук.
У своєму виступі заступник голови облради зазначив, що відповідні робочі групи були створені при Львівській та Закарпатській обласних військових адміністраціях і вже показали результати роботи.
“Львівщина поставила собі за мету і повністю декомунізувала регіон та ліквідувала ці “точки окупації”. І я маю прохання так само це зробити на території Хмельницької області. Тому що ми бачимо, що багато, в тому числі й голів громад, не хочуть перейменовувати вулиці Пушкіна, бо там стояли гармати. Не хочуть перейменовувати вулиці Жовтневі, оскільки, як вони кажуть, ці вулиці не мають відношення до Жовтневої революції, а мають відношення до жовтня”, — розповів Гончарук.
У той же час, за даними громадської організації Декомунізація. Україна, Хмельниччина лідирує з декомунізації вулиць. Від початку повномасштабного вторгнення в області “декомунізували” майже дві тисячі вулиць, які раніше мали радянські чи імперські назви. Наразі вулиць із такими назвами в області менше, ніж 250.
Залиште відповідь