На Хмельниччині релігійна громада проголосувала за перехід храму до ПЦУ, однак в УПЦ МП вважають збори не легітимними

Релігійна громада Свято-Вознесенського храму с. Зіньків Хмельницького (колишнього Віньковецького) району подала до Хмельницької ОВА протокол зборів про прийняте рішення залишитись у складі УПЦ МП.

За інформацією Хмельницької єпархії УПЦ МП, за це проголосували настоятель і 194 члени релігійної громади.

На інших зборах жителів Зінькова, які пройшли у місцевому будинку культури, за перехід парафії до ПЦУ проголосували 86 осіб.

Представники московського патріархату вважають, що  членство цих людей у релігійній громаді ніхто не перевіряв.

«Відповідно до роз’яснень Верховного Суду та судової практики Європейського суду з прав людини, закон виходить з презумпції легітимності рішень органів управління юридичної особи, тобто зазначені рішення вважаються такими, що відповідають закону, якщо судом не буде встановлено інше.

У цьому зв’язку, рішення прийняте легітимними (повноважними) Загальними Парафіяльними зборами релігійної громади Свято-Вознесенського храму с. Зіньків про залишення в єдності з УПЦ дозволяє парафії продовжувати свою Богослужбову діяльність.

Натомість, дії Хмельницької облдержадмінстрації щодо реєстрації статуту парафії в новій редакції і внесенні змін до реєстру юридичних осіб всупереч волевиявленню настоятеля і членів релігійної громади не відповідають внутрішній ситуації у релігійній громаді Свято-Вознесенського храму с. Зіньків» – йдеться у заві пресслужби Хмельницької єпархії УПЦ МП.

Джерело