Побутові вентилятори: різновиди та їх особливості

Правильна циркуляція повітря у приміщенні виключає негативний вплив на здоров’я людини. Завжди є чим дихати і насолоджуватись свіжістю, до того ж природна вентиляція не завжди гарантує ефективність. Тому доводиться купувати прості побутові вентилятори. Після проведення експериментів з ними стало зрозуміло, що за відсутності кліматичної техніки звичайні вентилятори значно полегшують життя в літній період.

Моделі пристроїв відрізняються способом встановлення, наявністю різних режимів та функціоналом. Вибираючи вентилятори, потрібно визначитися з габаритними розмірами, показниками потужності та іншими параметрами. Від цього і залежатиме вартість підсумкової моделі. Ознайомитись з пропозиціями найзручніше у магазині «Фокстрот».

Класифікація вентиляторів

За способом монтажу виділяють кілька категорій вентиляторів:

 • Настільні. Прості кімнатні моделі невеликої потужності, що підходять як для дому, так і для офісних приміщень. Є можливість змінювати напрямок потоку, а також активувати декілька швидкостей та режимів;
 • Настінні. Характеристики такі ж, як у настільних моделей, але кріплення передбачене на стіну, щоб заощадити місце;
 • Підлогові. Мають великі розміри, доповнюються кількома режимами та можливістю змінювати напрямок потоку;
 • Стельові. Великі лопаті дозволяють переміщати великі повітряні маси, забезпечуючи комфортні умови у приміщенні.
 • Також є відмінності на кшталт робочого елемента. Бувають лопатеві або осьові вентилятори. Повітряний потік створюється шляхом обертання крильчатки навколо осі. Відносно високий ККД та доступна вартість. Колонні або радіальні вентилятори відрізняються наявністю циліндричного короба, а всередині є барабан із лопатями. Усередині створюється відцентрова сила, що дозволяє виштовхувати повітря.

  Вентилятори без лопатей є інноваційним рішенням. Основою роботи є турбіна та кільце, що встановлюється над нею. Повітря потрапляє в кільце і проходить через турбіну, після чого розсіюється у приміщення.

  Правила вибору

  Насамперед потрібно визначити потужність і чим більше приміщення, тим вище цей показник. Невеликі настільні моделі мають 5 Вт, великі промислові вентилятори можуть мати понад 200 Вт. Швидкість обертання оцінюється кількістю швидкостей. Найчастіше їх три та вибір режиму залежить від свіжості в конкретному приміщенні. Рівень шуму важливий у ситуації, коли хочеться комфорту та спокою, або коли вентилятор потрібно буде активувати під час сну.

   

   

  Джерело