Не у всіх є можливість узяти з собою експерта для вибору і купівлі пневматичної гвинтівки. У такому разі потрібно розібратися самому в основних характеристиках, а також знати, на що подивитися та як перевірити воздушку. А в цій статті розповідаються поради щодо вибору та перевірки якості, які вам обов’язково знадобляться.
Основні характеристики пневматичних гвинтівок
Вибір пневматики ґрунтується на трьох ключових, вимірюваних характеристиках:
- Швидкість кулі. Буває від 100 до 400 м/с. Безпосередньо залежить від потужності, що вимірюється в Дж. Що вища потужність, то швидше розганяється куля на виході. Ці характеристики впливають на можливість використання конкретної ваги снаряда від 0,4 до 0,9 г. Чим показники вищі, тим кулька може бути важчою, від чого залежить дальність стрільби, точність та проникаюча сила.
- Калібр. Характеристика можлива від 4.5 до 9 мм. Гвинтівка калібру 4.5 мм не потребує дозволу на носіння, вільно продається в Україні особам, які досягли 18 років. Решту варіантів потрібно реєструвати, оскільки в них збільшена проникаюча сила. Але їх можна офіційно використовувати на полюванні.
- Вага. Маса гвинтівки буває від 2 до 5 кг. Це залежить від розмірів, застосовуваних матеріалів. При стрільбі з рук краще купувати легкі воздушки. Якщо передбачається встановлення сошок або підставки, вага впливає тільки на зручність при тривалому носінні.
Крім вимірюваних характеристик, під час купівлі пневматичної гвинтівки потрібно враховувати й інші чинники, які не можна прописати цифрами. Далі про це докладніше.
Як вибрати гвинтівку відповідно до мети використання
Вибирати пневматику можна виходячи зі сценаріїв майбутнього застосування. Ось кілька варіантів і порад:
- Для полювання. При такому використанні важлива потужність та швидкість кулі, щоб була висока проникаюча сила. Стане в пригоді оптика, що підвищує точність. Оскільки часто доведеться стріляти з рук, у пріоритеті легкі версії на 2-3 кг. Для цього в них має бути пластиковий корпус.
- Для спорту. Тут можна віддати перевагу моделям з дерев’яним ложем та зручною ергономікою. Для підвищення влучності стане в пригоді цілик та мушка або оптичний приціл. Можна купити воздушку із планкою Пікатінні або ластівчин хвіст, щоб встановити оптику самостійно.
- Для розважальної стрільби. Тут не потрібна висока якість, тому можна зупинитися на бюджетних варіантах. Але, якщо хочеться великої скорострільності, зверніть увагу на версії з магазинами.
Більшість воздушок потребує переламування ствола для зведення. Інші мають важіль збоку або знизу. Є моделі з попереднім накачуванням, де повітря подається з балона. Тоді ніяких дій для наступного пострілу не потрібно. Наявність запобіжника підвищує безпеку використання.
Вплив калібру на потужність і точність
Що більший калібр, то вища вага снаряда. Збільшена маса сприяє більш стабільній поведінці кулі в польоті, подовжує дальність пострілу. Тоді купчастість і точність кращі.
Поради щодо перевірки якості перед покупкою
Перед покупкою варто дізнатися тип пружини:
- Кручена пружина зі сталі – найдоступніший варіант за ціною. Відмінний вибір для новачка. Але вона поступово втрачатиме потужність, що потребуватиме заміни приводу.
- Газова пружина працює за рахунок стисненого повітря в циліндрі. У неї трохи вища ціна, зате ресурс довший, більша сила пострілу. Потужність можна налаштовувати.
- З попереднім накачуванням. Має власний резервуар, звідки подається порція стисненого повітря для кожного пострілу. Моделі з редукторами відрізняються стабільністю показників, незалежно від залишку газу в балоні.
Під час купівлі перевірте переломлювану частину на люфт – його не повинно бути. Елементи прицілювання мають бути на одній осі (стволі). Тоді в майбутньому точність пострілу не знизиться. Дерев’яне ложе вивчіть на предмет тріщин, облізлого лаку. У газових моделей або з попереднім накачуванням дізнайтеся матеріал манжет – поліуретанові служать довше за гумові. Застосовуючи ці поради, у вас вийде вибрати якісну пневматику для своїх цілей.
Залиште відповідь