У Нетішині проходив V ювілейний Всеукраїнський фестиваль-конкурс творчої молоді «Срібне сяйво»

20 травня у Нетішині у дитячих очах палало світло Перемоги. У наймолодшому місті Хмельниччини проходив V ювілейний Всеукраїнський фестиваль-конкурс творчої молоді «Срібне сяйво», організований ГО «Інститут соціокультурного розвитку» у співпраці з департаментом інформаційної діяльності, культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької ОВА, Школою мистецтв, Палацом культури міста Нетішина.

Захід відбувся за сприяння Хмельницької атомної електростанції, яка не лише несе світло у домівки українців, але й підтримує творчу енергію майбутнього.

У місті енергетиків сяяли талантами понад п’ять сотень артистів з Києва, Рівного, Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Славути та багатьох громад Хмельницької області, а також Київщини, Рівненщини, Житомирщини.

Яскраво виступили й нетішинці – вихованці Палацу культури, Будинку дитячої творчості, Школи мистецтв, художньої школи. Творча молодь демонструвала вправність у вокалі, хореографії, інструментальній музиці, художньому слові, театральному, образотворчому, декоративно-ужитковому мистецтвах.

Фестиваль-конкурс одночасно проходив на двох локаціях – сценах Палацу культури та Школи мистецтв. Завдяки віртуозній роботі Збройних сил України діти жодного разу не ховалися в укриття.

Кращих обирало професійне журі, яке очолив Тарас Яницький, заслужений артист України, викладач Київського національного університету культури та мистецтв. «У темні часи ви несете світло», – звернувся артист-віртуоз до творчої молоді. Він переконаний, що з часом конкурсанти «Срібного сяйва» поповнять ряди мистецької еліти України.

Гран-прі фестивалю та грошову премію від депутата облради, генерального директора Хмельницької АЕС Андрія Козюри розділили Матвій Гасимов, соліст студії естрадної пісні «Вернісаж» (керівник Ольга Дьячина) та ансамбль бального танцю «Шарм» (керівник Лариса Грищук) Будинку дитячої творчості.

«Цього року нам було дуже важко визначитися з єдиним переможцем і журі прийняло рішення розділити його між двома конкурсантами», – пояснює Оксана Натальська, начальниця управління культури департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької ОВА.

Переможці конкурсу були нагороджені медалями, дипломами, подарунками від Хмельницької АЕС, Нетішинської міської ради та благодійників. За рішенням журі кращі колективи отримали й грошові премії. Призовий фонд сформували депутати Хмельницької обласної ради Андрій Козюра, Тетяна Крупа, Оксана Натальська та депутатка Шепетівської райради Зінаїда Количева.

V ювілейний Всеукраїнський фестиваль-конкурс творчої молоді «Срібне сяйво» закінчився гала-концертом. Сподіваємося наступний, шостий фестиваль-конкурс, збере ще більше учасників та відбудеться вже у мирній Україні.

Джерело