Азовсталь евакуація: за день із заводу вдалося вивезти 50 людей, — Верещук — Події

Фото: t.meМіська рада Маріуполя.

З території маріупольської » Азовсталі » сьогодні вдалося врятувати 50 жінок, дітей та людей похилого віку. Про це 6 травня у своєму телеграм-каналіповідомила віце-прем’єр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Проте на зворотному шляху підібрати маріупольців, які мешкають в інших районах міста, не вдалося через порушення ворогом режиму припинення вогню. 7 травня евакуація продовжиться, додала Верещук.

— Сьогодні ми проводили евакуацію цивільних із «Азовсталі». На зворотному шляху мали забрати людей на «Порт Сіті» (традиційне місце збору для охочих залишити місто, — прим.авт.). На жаль, не встигли. Тому що цілий день колона змушена була стояти біля «Азовсталі». Там проходили бої та інші провокації. Ворог постійно порушував режим припинення вогню. Тож евакуація проходила дуже повільно. Проте сьогодні нам вдалося витягнути з «Азовсталі» 50 жінок, дітей та людей похилого віку, — написала міністр.

Вона також уточнила, що 7 травня буде продовжено евакуаційну операцію, маріупольців просять зібратися о 17:00 біля «Порт Сіті».

— Якщо все буде за планом, о 17:00 на Порт Сіті будуть автобуси, які відвезуть людей до Безіменного. Там люди з «Порт Сіті» приєднаються до нашої колони з «Азовсталі», яка наступного дня вирушить до Запоріжжя. Щиро перепрошую у маріупольців, які сьогодні не дочекалися евакуаційних автобусів. Завтра у нас все має вийти. Збираємось о 17:00 біля «Порт Сіті», — наголосила Ірина Верещук.

Раніше повідомлялося, що російські окупанти 6 травня вкотре порушили режим припинення вогню на території «Азовсталі» у Маріуполі. Загарбники обстріляли автомобіль, який їхав по цивільні, є загиблі.

За два етапи спільної з ООН евакуації з Маріуполя вдалося вивезти близько 500 людей. Про це вранці 6 травня повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак. Наразі триває третій етап.

Джерело