Генпрокурор: Близько 90% українських військовополонених пройшли через тортури та залякування — Події

Генпрокурор: Близько 90% українських військовополонених пройшли через тортури та залякування - Події

Фото: gp.gov.ua

Генпрокурор Андрій Костін під час зустрічі зі Спеціальним доповідачем ООН з питань тортур, доктором Еліс Джил Едвардс заявив, що близько 90% українських військовополонених пройшли через тортури, зґвалтування, погрози сексуального насильства чи інші форми жорстокого поводження. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора України.

— На всіх звільнених територіях ми знаходимо свідчення цих жахів. Лише у Херсонській області зафіксовано 11 катівень. На Харківщині розслідується майже 100 випадків тортур, у яких встановлено понад 700 постраждалих, — розповів він.

За даними генпрокурора, поки ідентифіковано 156 підозрюваних — військовослужбовців РФ і представників окупаційної «влади». Обвинувальні акти щодо 114 осіб направлені до суду, 35-х засуджено за тортури та жорстоке поводження як військові злочини.

Агресор використовує тортури як зброю війни, і як метод знищення української ідентичності в умовах окупації», — констатував Генпрокурор.

Про один із таких випадків Андрій Костін розповів Спеціальному доповідачу ООН. 32-річний власник кав’ярні з Херсона допомагав протестувальникам проти російської окупації – давав випити води, вмитися та надавав першу допомогу у своєму кафе. Чоловіка заарештували за сфабрикованими звинуваченнями. Знайдений у нього касовий апарат американського виробництва використали як «доказ» впливу США. Його практично безперервно катували його протягом 17 днів. Погрожували також зґвалтувати його дружину та віддати малолітню дитину до дитячого будинку. Відпустили затриманого лише після того, як сім’я заплатила 100 000 грн, змусивши записати відео про те, що він передав гроші «на підтримку спеціальної військової операції». На щастя, наразі він вільний, проте таких історій сотні, зазначив Генпрокурор.

Джерело