Лікарі відновили за допомогою 3D-пластин череп військового з тяжким пораненням — Події

Лікарі відновили за допомогою 3D-пластин череп військового з тяжким пораненням  - Події

Фото: facebook.com/unbroken.ua

Українські медики змогли врятувати 48-річного бійця Олексія Литвинчука з Волині, якому куля влучила у голову та пройшла крізь мозок. Три тижні чоловік не приходив до тями. Боротьба за його здоров’я триває вже пів року, розповідають у Національному реабілітаційному центрі «Незламні» (UNBROKEN).

– У цивільному житті чоловік був дитячим футбольним тренером. На війну пішов у 2014 році. Тоді відслужив рік і повернувся у мирне життя та тренерство. У лютому 2022-го знову взяв до рук зброю та поповнив лави Луганського прикордонного загону. Служив кулеметником. 4 квітня 2023 року на бойовому посту Олексій отримав поранення в голову. Ворожа куля влетіла в лоб захисника, пройшла крізь мозок і вилетіла через потилицю. Побратими оперативно евакуювали пораненого. Його життя рятували спочатку у найближчому до лінії фронту шпиталі, а потім у Києві. Лікарі реанімації протягом двох місяців, перші три тижні з яких Олексій пробув у комі, у прямому розумінні витягували пацієнта з того світу, – розповіли медики.

Щойно стан чоловіка вдалося стабілізувати, його направили до Львова – на реконструктивну операцію черепа та подальшу реабілітацію. Медики центру зробили складну реконструктивну операцію та закрили 22-сантиметровий дефект черепа 3D-пластинами.

— Олексій потрапив до нас у тяжкому стані з дефектом черепа та мозку. Перед нами постало завдання – якнайшвидше закрити дефект індивідуально виготовленими 3D-пластинами. Операція важка, але, на жаль, сьогодні дуже актуальна. Тисячі військових одержують подібні травми, – каже нейрохірург Андрій Батюк.

Операція тривала 4 години і пройшла успішно, розповіли лікарі. Через травму мозку в Олексія порушено мовлення та рухливість лівих кінцівок, тому попереду на нього чекає тривала фізична терапія. Але, за словами лікарів, перші успіхи вже є. Потроху починає відновлюватись рухливість лівих руки та ноги. Він уже може самостійно їсти, сидіти та ходити з підтримкою.

Увесь цей час поряд з Олексієм його рідна сестра. Вона ні на день не лишала брата і вірить, що він знову твердо встане на ноги. Сам же Олексій мріє знову ганяти м’яча та тренувати дітей, розповіли лікарі.

Джерело