Мешканка Каховки: Найбільше окупанти бояться атошників — Події

Фото: http://novakahovka.city

На захоплених територіях окупаційна влада намагається помпезно відзначити « День Перемоги ». Потрібно робити картинку для пропагандистського «росТВ». Не стала винятком і Нова Каховка на Херсонщині.

— Наш новий «мер» готує свято та кличе всіх на 9 травня. Але мені погано віриться, що хтось туди захоче піти, – розповідає «КП в Україні» місцева мешканка на ім’я Олена.

Виїхати з міста можна

На противагу російському шабашу у групі «Жовта стрічка» місцевих жителів закликають організувати свій проукраїнський мітинг.

«І нас буде набагато більше! І всі ми будемо із жовтими стрічками. Жовтий колір для Українця – це колір сонця та єдності нашої сонячної країни. Жовтий колір для окупанта – це його поразки. Хай потонуть у ньому! — пишуть у групі yellowtapeUA. Проте є ризик, що цю акцію розженуть. Але про це трохи нижче.

Мешканка Каховки: Найбільше окупанти бояться атошників - Події

Мешканка Каховки: Найбільше окупанти бояться атошників - Події

Жителів Каховки закликають прийти 9 травня на мітинг з українськими прапорами та жовтими стрічками (яких чомусь так бояться рашистські солдати). Фото: facebook.com/yellowtapeUA

Окупанти весь час насторожі – будують блокпости, перевіряють документи, іноді роздягають чоловіків та шукають у них армійські наколки. Найбільше російські солдати бояться колишніх атошників.

— Було багато випадків, коли росіяни з будинків забирають людей, б’ють їх, випитують якусь інформацію і після кількох днів, а то й тижнів відпускають, — продовжує Олена. – На блокпостах перевіряють вибірково, якщо хтось в’їжджає до Нової Каховки чи Таврійська.

Виїхати з міста, за словами співрозмовниці, можна: у Телеграм є група перевірених перевізників, які возять людей до Миколаїва та інших міст, підконтрольних Україні. Можна вирушити разом із ними і на своїй машині, формуються цілі колони. Починають вони свій шлях у Херсоні.

– Розстрілів при спробі виїхати немає, але можуть розвернути назад. І треба пам’ятати, що на Херсонщині точаться бої. Можна потрапити під обстріл, – каже Олена.

Мешканка Каховки: Найбільше окупанти бояться атошників - Події

Мешканка Каховки: Найбільше окупанти бояться атошників - Події

Рашистський прапор на міській раді Каховки, 2 квітня. Фото: t.me/kurilka_kahovka

Розвісили радянські прапори

З перших днів війни події у місті розвивалися стрімко.

– Спершу рашисти захопили ГЕС у Новій Каховці, потім оселилися у лісі біля села Малокаховка, сиділи там кілька днів. Потім почали їздити вже нашим містом на вкрадених машинах, розмальовуючи їх своєю свастикою. Каталися Каховкою, заходили в магазини, розплачувалися гривнями, — згадує дівчина.

Так тривало перші кілька тижнів. А потім рашисти влаштувалися як у себе вдома – зайняли міськраду, розвісили свої прапори.

— Тепер у мерії перебувають орки. А ще, як виявилося, ми маємо багато зрадників, як наш новоявлений «мер» Павло Філіпчук. Він один із таких, — продовжує Олена.

Він розпорядився розвісити прапори окупантів, а напередодні 9 травня з’явилися й радянські прапори разом із характерними рекламними боксами.

Мешканка Каховки: Найбільше окупанти бояться атошників - Події

Мешканка Каховки: Найбільше окупанти бояться атошників - Події

Пропагандистський рекламний борд у Каховці. Фото: Архив КП

— Спочатку люди виходили на мітинги за Україну, але росіяни розганяли їх, застосовуючи світлошумові гранати. Стріляли у повітря з автоматів. Після ж взагалі видали указ – якщо будуть мітинги, то вони нам відключать світло, воду і газ, — продовжує наша співрозмовниця.

У сусідніх із Каховкою селах ситуація набагато гірша. Там електрики та води немає, причому вже давно.

Роботи нема, ціни зростають

З продуктами у місті ситуація не дуже. У перші дні війни люди вимели з прилавків усе начисто. Нові постачання припинилися. І вже за кілька тижнів у магазини можна було не заходити – безглуздо.

– Продуктів залишалося замало, українську гуманітарну допомогу до нас не пускали росіяни, бо вони окупували територію. А ціни почали зростати буквально з перших днів – у два, три, а то й чотири рази! Лише кілька тижнів тому до нас почали завозити російську продукцію до магазинів, – розповідає Олена.

Розрахунок у магазинах ведеться у гривнях. Але ціни кусаються : гречка до війни була по 40, а зараз по 100, вершкове масло з 200 зросло до 400, олія соняшникова з 40 до 90 за літр, десяток яєць з 32 до 60 гривень, цукор був по 35, а тепер від 80 до 100 грн.

Мешканка Каховки: Найбільше окупанти бояться атошників - Події

Мешканка Каховки: Найбільше окупанти бояться атошників - Події

Ціна за кіло дріжджів у Новій Каховці. Пишуть, що вже зустрічали по 1200 грн. Ось де реально рекорд. Фото: t.me/kurilka_kahovka/1844

— Роботи у місті немає взагалі. Є люди, які на свій страх та ризик виїжджають. Зелених коридорів ми не маємо. Тим, хто працював офіційно, пощастило у тому, що держава через «Дію» дала по 6500. А тим, хто працював неофіційно, немає жодної допомоги, – каже наша співрозмовниця.

На другий місяць війни рашисти відключили українське телебачення та підключили російське. Зв’язок у місті то зникає, то з’являється, мабуть, окупанти його глушать. Українське радіо та ТБ можна підключити через мобільних операторів.

Лікарні у місті працюють. Але в аптеках порожньо – нічого нема. За комуналку більшість людей не платить – банально нема з чого. Сміття стало вивозитися замість трьох лише раз на тиждень.

– Водоканал теж захоплений. Примушують платити, погрожуючи тим, що матимемо справу із «мером» Філіпчуком. Але люди його не бояться, один раз побили, то він тепер із охороною по місту ходить, — додала наша співрозмовниця.

Про якісь псевдорефендуми в Каховці поки що нічого не чути. Навіть розмов не ведеться. Люди вірять, що ЗСУ скоро звільнить їхнє місто від рашистів!

Джерело