Оформляли ухилянтів як перевізників гуманітарки — на Закарпатті судитимуть двох переправників. ФОТО | Події

Закарпатська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо адвокатки та перевізника з Ужгорода за фактом організації незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через кордон за грошову винагороду та збуту підробленого офіційного документа за попередньою змовою групою осіб.

За даними слідства, обвинувачена у змові з іншими особами розробила протиправний механізм незаконного переправлення осіб через держкордон. Першочергово йшлося про виготовлення чоловікам документів про навчання у вищих навчальних закладах європейських країн і довідок територіального центру комплектування та соціальної підтримки, які б підтверджували наявний в особи статус здобувача освіти.

Згодом, зважаючи на введення в державі обмежень на виїзд студенів, жінка пропонувала «клієнтам» дещо інший спосіб нібито легального перетину кордону. За 8000 доларів США вона домовилась із клієнтом про виготовлення для нього посвідчення водія і внесення його даних до системи «Шлях», що дало б можливість виїхати за межі України під виглядом перевізника гуманітарних вантажів.

Раніше адвокатка одержала частину грошових коштів – 5000 доларів США. Залишок суми в розмірі 3000 доларів США «ухилянт» надав спільнику жінки – водію, з яким безпосередньо намагався виїхати до Словаччини. На території пункту пропуску осіб затримали «на гарячому» наприкінці вересня минулого року.

За матеріалами Закарпатської обласної прокуратури

Источник