Оголошено підозру черговому військовому зс рф, який катував українців на Херсонщині | Події

За процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури встановлено та повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни військовослужбовцю рф.

За даними слідства, з початку окупації Херсонської області військовослужбовець одного з підрозділів збройних сил рф був призначений так званим «комендантом — начальником гарнізону», який дислокувався у смт Лазурне. 

До підпорядкування псевдокомендатури увійшли населені пункти Лазурне, Приморське, Круглоозерка, Залізний Порт і територія Чорноморського біосферного заповідника. 

Він особисто, а також надаючи вказівки та накази, брав участь у затриманні і катуванні місцевих мешканців із проукраїнською позицією, незаконно захоплював нерухомість.

Підозрюваний разом зі своїми спільниками — військовими рф, затримали голову однієї із селищних рад Скадовського району. Його утримували в підвалі пансіонату, систематично били, погрожували розправою та здійснювали постріли над головою, імітуючи страту. 

Від чоловіка вимагали надати інформацію щодо проукраїнських активістів та місцевих мешканців, а також схиляли до співпраці.

Наразі встановлюються інші солдати рф, причетні до цих злочинів.

За матеріалами Одеської обласної прокуратури

Источник