Російські окупанти знищили будинок у Лисичанську, збудований бельгійцями 100 років тому — Події

Фото: t.me/luhanskaVTSA

Російські окупанти знищили Лисичанський протитуберкульозний диспансер. Будинок, якому понад 100 років, спалахнув 3 травня після влучення ворожого снаряда. Про це повідомив голова Луганської ОВ Сергій Гайдай.

— Орки полюють на «стратегічні об’єкти», тому цілеспрямовано потрапили до медичного закладу. За більш ніж два місяці війни – жодна лікувальна установа на Луганщині не вціліла. Прилетіло також у двір Бельгійської лікарні, яка чекала на реставрацію та нове призначення. Бельгійський архітектурний ансамбль у Лисичанську, витримавши дві світові війни, руйнується росіянами у 21 столітті. Прекрасні історичні споруди стали мішенями для неосвічених рашистів. Ціль росіян – тотальне знищення, — написав Гайдай.

У Лисичанську залишилися 33 соціальні та житлові будівлі, які звели бельгійці наприкінці ХІХ століття — це найбільша інфраструктурна спадщина Бельгії у світі. Дві будівлі – колишня гімназія та школа, збудовані за проектами бельгійських архітекторів понад 100 років тому, вони є пам’ятками архітектури місцевого значення. На Робочій горі звели двоповерховий особняк першого директора содового заводу. Будівля кілька разів міняла призначення: дитячий садок, педіатричне відділення лікарні, а останні роки – поліклініка туберкульозного диспансеру.

За даними ЗСУ, Росія не припиняє наступ на Донбасі, щоб окупувати Донецьку та Луганську області. Їхньою метою є отримання контролю над сухопутним коридором між Донбасом та тимчасово окупованим Кримом.

Джерело