Росіяни мілітаризували острів Джарілгач, там розмістили сотні військових — Події

Росіяни мілітаризували острів Джарілгач, там розмістили сотні військових - Події

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Російські окупанти мілітаризували острів Джарилгач, який адміністративно належить до Херсонської області. Вони розмістили там триста загарбників. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

— Російські окупаційні війська мілітаризували острів Джарилгач, який 19 травня з’єднаний із тимчасово захопленою материковою частиною Херсонської області в районі населеного пункту Лазурне. Зокрема, загарбники розмістили на острові близько 300 російських військовослужбовців та 15 човнів іноземного виробництва, які були викрадені у місцевого населення.

Раніше Генштаб повідомив, що окупанти засипали переправу до острова Джарилгач піском та з’єднали його з територією окупованої частини Херсонської області у районі населеного пункту Лазурне. Росіяни зробили це для того, щоб використати острів для військових потреб, наприклад, облаштувати там військовий полігон.

Під контролем загарбників наразі перебуває не лише острів Джарилгач, а й місцевий національний природний парк «Джарилгацький», який росіяни у лютому перереєстрували за своїм законодавством. У документах зазначено, що «основним видом діяльності парку є полювання, вилов та відстріл диких тварин». Мер Скадовська Олександр Яковлєв пояснив раніше, що окупаційна адміністрація планує полювати на території парку, що раніше було заборонено за українським законодавством. Червонокнижних тварин у парку немає, але там були червонокнижні рослини, зазначив він. У парку було створено спеціальну зону, зону особливого захисту – близько 800 гектарів, де знаходилися рідкісні рослини. Будь-яка діяльність на території парку без урахування думок вчених та фахівців може йому суттєво нашкодити.

Джерело