Спікер Запорізької ОВА Іван Ареф’єв: Противник рветься углиб регіону. — Події

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Росія відмовилася від великоднього перемир’я. У день Воскресіння Христова будуть бити святкові дзвони та гуркотітимуть смертоносні вибухи. Останніми днями противник намагається йти у наступ. Про те, що відбувається на півдні України, «КП в Україні» розмовляє зі спікером Запорізької обласної військової адміністрації, полковником ЗСУ Іваном Ареф’євим.

Окупанти то погоджувалися, то скасовували гумкоридори

— Іване, яка ситуація у зоні бойових дій у Запорізькій області?

Спікер Запорізької ОВА Іван Ареф'єв: Противник рветься углиб регіону. - Події

Іван Ареф’єв. Фото: facebook.com/vdv.aref.evp

— Ворог не поміняв свої плани, він продовжує спроби наступу, практично у всіх напрямках ведуться бої. Те саме і в Запорізькій області – російські війська прагнуть прорватися вглиб регіону, але наші воїни завдають ударів у відповідь, і це змушує противника зосереджувати зусилля на утриманні зайнятих раніше рубежів. Найнапруженіша ситуація у напрямку Покровське — Гуляйполе.

— Чи є можливість виводити з територій активних бойових дій мирне населення?

— Дуже багато людей виїхали, коли ситуація була відносно спокійна. Цього тижня окупанти не йшли на поступки, то домовлялися про надання гуманітарних коридорів, то скасовували їх.

Зараз можу сказати, що багато гумконвоїв, які йдуть через Запоріжжя, передислоковані на Маріуполь, ви знаєте, що там відбувається. Наразі віце-прем’єр Ірина Верещук знаходиться у Запоріжжі. Вчора, відповідно до домовленостей, з’явилася надія на гуманітарний коридор, для чого підготовлено 62 автобуси, 35 машин швидкої, 2 машини ДСНС для супроводу. Але чи буде виконано домовленості, на момент нашої розмови не можу сказати.

Запорізька АЕС працює планово

– Як живе сам обласний центр?

— У нас все спокійно, мешканці готують Запоріжжя до оборони, жодної паніки немає. Як і в інших містах, лунають сигнали повітряної тривоги, але в усьому іншому місто живе звичайним життям. Хто вміє стріляти, записується в територіальну оборону, багато людей працюють над встановленням захисних споруд.

Наші хлопці роблять свою справу на фронті, допоки прямої загрози Запоріжжю немає.

Іван Ареф’єв: Формально росіяни в роботу Запорізької АЕС не втручаються, але деякі ситуативні питання доводиться вирішувати зі «старшим», якого призначила російська влада.

Але ми розуміємо, що ворог підступний, і маємо готуватися до будь-яких ситуацій.

— Чи є звістки із Запорізької атомної станції?

— Енергодар залишається у тимчасовій окупації, на роботу станції це поки що не вплинуло. ЗАЕС працює планово, всі енергоблоки обслуговує український персонал, відбувається ротація. Формально росіяни в роботу станції не втручаються, але деякі ситуативні питання доводиться вирішувати зі «старшим», який поставлено російською владою. На зміну попередньої прибула нова бригада «туристів», яка представляється працівниками Росатома.

На блокпостах від волонтерів вимагають винагороду

— Чи є можливість отримувати новини з інших тимчасово окупованих територій та передавати туди гуманітарну допомогу?

— У кожному місті, на жаль, з’явилися колаборанти, які почали підтримувати росіян, але більшість людей є вірними Україні. Їм тяжко в окупації, але намагаються триматися.

Волонтерам вдається потрапити на окуповані території, щоби привезти ліки, продукти, але доводиться домовлятися з російськими військовими на блокпостах. Ті зазвичай просто так не пропускають — беруть винагороду грошима або забирають щось з продуктів.

— Доходять звістки, що людей можуть вивозити до Росії, а чоловіків на окупованих територіях змушувати до мобілізації.

Іван Ареф’єв: Російські військові забрали з лікарні поранену дівчинку і відвезли до Криму, а потім на російських ТБ з’явився сюжет про дівчинку, яку покалічили ЗСУ.

– Різні ситуації є. Відомий випадок, коли в одному з населених пунктів було обстріляно лікарню, поранення отримала маленька дівчинка. У цю ж лікарню прийшли по медичну допомогу російські військові. Вони забрали дитину та відвезли до Криму, а потім на російських ТБ з’явився сюжет про дівчинку, яку покалічили ЗСУ.

Від окупантів можна очікувати чого завгодно. І примусової мобілізації також. За даними української розвідки, у Пологівському районі розпочалися бунти серед російських військових, яким не виплачують обіцяні гроші. Так кадировці ці бунти утихомирюють, жорстоко б’ють і навіть розстрілюють росіян.

— Ми також читали про партизанські рухи. Це правда?

— Такий опір є, і не лише у Запорізькій області. Зараз ми не можемо про це говорити та називати регіони. Скажу лише, що честь та хвала нашим громадянам, яким вистачає сил та мужності боротися з окупантами. Настане час, і ми про це обов’язково розповімо.

Джерело