Від початку війни в Україні загинули 18 журналістів, ще 13 поранені | Події

04.04.2022 23:00

За час війни в Україні загинули 18 журналістів, зникли безвісти — 3, викрадено — 8, дістали поранень — 13 представників ЗМІ, повідомляють у Міністерстві культури та інформаційної політики. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Робота журналістів під час війни — це передова. Представники ЗМІ часто не лише фізично перебувають на фронті та висвітлюють перебіг військових подій, а й є воїнами інформаційного фронту. На сьогодні вони розвінчують нескінченну абсурдну кремлівську брехню. Ми глибоко цінуємо внесок кожного у спільну боротьбу на інформаційному фронті проти кровожерного ворога», — йдеться у заяві міністерства.

Зазначається, що за даними Генеральної прокуратури України, Росія вчинила 74 злочини щодо представників ЗМІ, серед яких 19 щодо громадян інших держав: Велика Британія — 5, Чехія — 2, США -2, Данія — 2, ОАЕ — 2, РФ — 2, Ірландія — 1, Швейцарія — 1, Франція — 1, Литва — 1.

Зокрема, серед журналістів загинули 18 осіб (із яких 15 чоловіків і 3 жінки), викрадено 8 осіб (4 чоловіки та 4 жінки), дістали поранень 13 людей, безвісти зникли 3 особи, зазнали залякування 15 журналістів.

Крім того, зафіксовано щонайменше 7 фактів обстрілів, що призвели до пошкодження або знищення телевеж, ТРК, а також зафіксовано 22 блокування та кібератак на ЗМІ.

Так, у Київській області постраждав — 31 журналіст, у Запорізькій області — 15, у Києві — 7, у Херсонській — 5, у Донецькій — 5, в АР Крим — 2, у Сумській — 2, в Одеській — 2, у Чернігівській — 1, у Миколаївській — 1, у Луганській — 1, у Кіровоградській — 1, у Центральній Україні — 1.

«Україна співпрацює з низкою міжнародних правозахисних організацій і щодня інформує їх про злочини російських окупаційних військ щодо журналістів, які у надлюдських умовах висвітлюють події на передовій», — йдеться у повідомленні.

У Мінкультури наголошують, що кожна смерть і кожен злочин проти представників засобів масової інформації обов’язково будуть розслідувані, а винні — притягнуті до кримінальної відповідальності.

Зокрема, в міністерстві висловили глибокі співчуття сім’ям та близьким усіх поранених, полонених, зниклих безвісти та вбитих журналістів.

Источник