В Києві поліцейський разом із спільницею налагодив схему підробки COVID-документів. ВІДЕО |

10.12.2021 14:00

              У Києві поліцейський, перебуваючи у змові з працівницею одного із медзакладів, налагодив схему підробки COVID-документів. Спільники виготовили фальшивих сертифікатів майже на один млн грн. За вчинене фігуранти понесуть кримінальну відповідальність.

              Заради  незаконного прибутку 26-річний лейтенант поліції у змові з медпрацівницею вносили неправдиву  інформацію про здійснення щеплення  до  бази даних Міністерства охорони здоров’я України, яка згодом  відображалася  у додатку «Дія». За послугу проведення повної вакцинації клієнти платили спільникам від 4000 до 5000 гривень, у залежності від зазначеної у сертифікаті вакцини. Правоохоронці встановили, що фігуранти встигли виготовити понад 200 фальшивих свідоцтв на суму майже один мільйон гривень.

             За викритими фактами слідчі ТУ ДБР, розташованого у місті Києві, розпочали кримінальне провадження. Під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури, за місцем мешкання фігурантів та у службових приміщеннях медзакладу проведено 13 санкціонованих обшуків. Поліцейському та його спільниці слідчі ДБР вже оголосили про підозру за ч.4 ст.354 (Підкуп працівника підприємства, установи чи організації) та ч.3 ст.362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України. Фігурантам загрожує до шести років позбавлення волі. Тривають подальші слідчі дії  для встановлення інших учасників схеми та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

За матеріалами ВК ГУНП у Київській області.

Источник