За процесуального керівництва органів прокуратури ліквідовано три схеми ухилення від військової служби, трьом особам повідомлено про підозру.
На Дніпропетровщині викрито завідувачку одного з медичних відділень області підозрювана вимагала від мешканки регіону 5 тис доларів США та 10 тис грн. За цю суму вона пообіцяла вплинути на рішення членів МСЕК щодо присвоєння ІІ групи інвалідності доньці потерпілої, яка з дитинства має ІІІ групу. Це дало б можливість її військовозобов’язаному брату отримати відстрочку від мобілізації.
На Харківщині затримано лікарку-терапевта (спеціаліст з реабілітації) однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій м. Харкова – 14-ту фігурантку злочинної оборудки, яку правоохоронці викрили у жовтні 2024 року. Тоді було повідомлено про підозру голові цієї МСЕК та 12 його спільникам, які за гроші допомагали чоловікам оформити фіктивну інвалідність для уникнення призову на службу.
У Кропивницькому викрито лікаря-хірурга військово-лікарської комісії, який одержав від військовозобов’язаного неправомірну вигоду в сумі 5000 доларів США. За ці кошти підозрюваний обіцяв визнати чоловіка обмежено придатним до військової служби за мобілізацією, що надасть йому можливість служити у складі небойових підрозділів ЗСУ.
Залежно від вчинених злочинів підозрюваним інкриміновано отримання неправомірної вигоди, поєднаної з вимаганням, для себе та третіх осіб за вплив на посадових осіб, уповноважених на виконання функцій держав, перешкоджання законній діяльності ЗСУ, підробленні офіційного документу, а також використанні завідомо підробленого документа, одержання неправомірної вигоди.
Досудове розслідування здійснюється регіональними підрозділами поліції та СБУ за оперативного супроводу СБУ та процесуального керівництва Нікопольської окружної прокуратури, Харківської обласної прокуратури та Кропивницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.
За матеріалами Офісу Генерального прокурора України
Залиште відповідь