У Китаї через супертайфун евакуювали 900 тисяч осіб           — Події

У Китаї через супертайфун евакуювали 900 тисяч осіб           - Події

Фото: Shenzhen Pages

Потужний тайфун «Саола» обрушився на південне узбережжя Китаю вранці 2 вересня. Довелося евакуювати сотні тисяч людей, адже місцями швидкість вітру сягала 200 км на годину. Більша частина Гонконгу та деякі частини прибережного материка призупинили роботу, транспортне сполучення та заняття у школах. Про це повідомляє «Голос Америки».

За інформацією метеорологічного бюро провінції Гуандун, потужний шторм обрушився на околиці міста Чжухай, на південь від Гонконгу. Він рухався у південно-західному напрямку вздовж узбережжя Гуандуна зі швидкістю близько 17 км/год.

За попередніми даними, відомо про одного загиблого в Китаї і ще одного на Філіппінах, куди теж дістався супертайфун «Саола». На Філіппінах також евакуйовано сотні тисяч людей. Крім того, внаслідок супертайфуну в південній провінції Китаю Гуандун стався зсув.

Внаслідок стихійного лиха лише у Гонконгу не менше 75 осіб отримали травми різного ступеня тяжкості. 780 тис. людей у Гуандуні евакуювали з районів ризику ще напередодні тайфуну — увечері 1 вересня. Ще близько 100 тис. людей відправили у безпечні місця у сусідній провінції Фуцзянь.

Крім того, сотні людей застрягли в аеропорту після того, як близько 460 рейсів довелося скасувати у ключовому регіональному діловому та туристичному центрі. Обсерваторія Гонконгу оголосила попередження про ураган №10, що є найвищим попередженням у погодній системі міста. Це було перше попередження № 10 з того часу, як супертайфун «Мангхут» обрушився на Гонконг у 2018 році.

Раніше на головний острів Японії Хонсю обрушився тайфун «Лан» (Lan). Він приніс сильні опади, через які було порушено повітряне, автомобільне та залізничне сполучення. Довелося скасувати понад 560 авіарейсів. За шість годин у Натікацуурі — префектура Вакаяма — випало 304 мм опадів, а в Аябе (префектура Кіото) — 190 мм.

У Китаї через супертайфун евакуювали 900 тисяч осіб           - Події

Джерело