У Кременецькому районі через ракетний удар стався розлив міндобрив, вода у колодязях поки непридатна для пиття | Події

06.04.2022 10:00

Витік мінеральних добрив стався у Кременецькому районі Тернопільської області в ніч на вівторок, що спричинило зростання вмісту аміаку у ґрунтових водах у низці населених пунктів, для населення буде організовано підвезення питної та технічної води, повідомив голова Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш. Про це пише Інтерфакс-Україна

«Вчора пізно ввечері, на жаль, знову стався ракетний удар по Тернопільській області. Ракета була збита нашими Збройними силами України, ППО спрацювала… Враховуючи, що зараз посівна, ці резервуари величезні, в яких зберігалися добрива, вони вже були порожніми, але вона завдала величезної шкоди цьому підприємству і в результаті попадання осколків ракети в резервуари був витік саме цих мінеральних добрив на землю відповідно на цю територію», — розповів Труш на брифінгу у вівторок увечері.

За його словами, лабораторний центр проводив заміри вночі, о 7-й ранку, і в обід 5 квітня, «і аналізи показували, що перевищення суттєвого вмісту аміаку… не було». «Але це Кременецький район, і ввечері вже станом на 17 годину ми побачили, що зростання відбувається кількості аміаку у воді», — розповів голова обладміністрації.

У зв’язку з цим було зібрано штаб, запрошено представника військової адміністрації Кременецького району, Служби надзвичайних ситуацій та Держпродспоживслужби та було схвалено рішення організувати підвезення питної та технічної води для мешканців кількох населених пунктів району.

«Була рекомендація сьогодні зробити такі речі. Перше — мешканцям Кременецького району певних територій обмежитися з питною водою з колодязів — використовувати її можна, як технічну воду. Друге питання — заборонити вилов риби… Підприємствам, які розташовані по руслу р.Іква здійснити все необхідні заходи щодо непотрапляння даної води… для промивання тих чи інших засобів виробництва — це третє… І четверте — ми вирішили на штабі і зараз, буквально вже в ці хвилини, завантажили питну воду для людей і сьогодні ввечері роздаватимемо в тому населеному пункті питну воду для людей, щоб вони мали можливість не використовувати свою воду з колодязів», — розповів Труш.

Крім того, за словами голови обладміністрації, ДСНС у низці населених пунктів також поставлять резервуари, звідки можна буде набирати технічну воду.

«Ця ситуація, за словами екологів, має пройти за 3-4 дні без явних впливів на людей», — розповів він.

Глава обладміністрації розповів, що наслідків падіння уламків ракети ззовні не було видно. Співробітники ДСНС та Національної поліції працювали на місці події всю ніч і до обіду та зробили «всі необхідні дії з документування даної злочинної діяльності».

Труш розповів, що ракета була націлена на один із об’єктів критичної інфраструктури, який завдяки роботі ППО залишився неушкодженим.

Источник