З початку війни поліція оголосила підозри 79 «волонтерам» через продаж гуманітарки — Події

З початку війни поліція оголосила підозри 79 "волонтерам" через продаж гуманітарки - Події

За час вторгнення Росії в Україну правоохоронці повідомили 79 підозр громадян, які продавали гуманітарну допомогу. Про це повідомив у своєму Фейсбуці голова Національної поліції Ігор Клименко.

— На жаль, авторитет волонтерів використовують шахраї, які привласнюють благодійні внески чи розпродують гуманітарну допомогу. З початку повномасштабного вторгнення Рф в Україну Національна поліція України зареєструвала 404 таких випадки. 79 осіб вже отримали підозри в межах цих кримінальних проваджень, — заявив Клименко.

Як зазначив голова Нацполіції, нещодавно на шахрайській схемі потрапили двоє зловмисників, які представлялися волонтерами громадської організації «Незалежні».

— Військовий у пошуках авто для бойових побратимів натрапив на оголошення благодійного фонду. Однак, як виявилося, за автомобілі потрібно було заплатити – 5500 євро за дві автівки. А от у акті приймання-передачі військовій частині про вартість не можна було згадувати – продавці наполягали писати виключно «безоплатна гуманітарна допомога», — уточнив він.

Слідчі встановили, що один із фігурантів, надаючи документи від ГО «Незалежні», домовлявся з благодійниками про закупівлю авто за кордоном для військових. Коли автомобілі доїжджали до кордону з Україною, псевдоволонтери розмитнювали їх через інші благодійні фонди, вказуючи, що ці машини будуть передані в дар військовим частинам ЗСУ. Обом фігурантам вручили підозру, поліцейські розпочали розслідування.

Джерело