Зливав ворогу інформацію про дислокацію підрозділів ЗСУ — повідомлено про підозру зраднику з Херсонщини. ФОТО | Події

За процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури жителю Херсонщини повідомлено про підозру у державній зраді.

За даними слідства, фігурант – колишній український військовослужбовець. Під час захоплення ворогом територій регіону вирішив вступити на службу до підрозділу генштабу збройних сил рф. Він «злив» його представникам усю відому інформацію про дислокацію підрозділів Збройних Сил України.

Пізніше агент російської воєнної розвідки отримав нове завдання – проведення розвідувально-підривної діяльності на користь агресора.

У травні 2023 року чоловік прибув з тимчасово окупованих районів держави через рф на підконтрольну Україні територію. Для конспірації рухався заздалегідь узгодженим маршрутом під виглядом ВПО.

На виконання завдання кураторів підозрюваний мав здобувати дані щодо місць розташування та функціонування об’єктів критичної інфраструктури, підприємств оборонно-промислового комплексу та інших важливих для ворога точок.

Агента держави-агресора затримано у порядку ст. 208 КПК України безпосередньо під час відеозйомки об’єктів у м. Черкаси.

Наразі підозрюваному обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

Досудове розслідування та оперативний супровід здійснюють працівники Управління СБУ в Черкаській області.

Источник