Прокурор Вашингтона подав позов проти угруповань, які штурмували Капітолій

Генеральний прокурор округу Колумбія (столиця США, Вашингтон) висунув судовий позов проти двох ультраправих організацій Proud Boys та Oath Keepers, причетних до штурму Конгресу 6 січня.

Про це генпрокурор Карл Расін заявив під час пресбрифінгу біля будівлі Капітолія, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Офіс генерального прокурора округу Колумбія подає перший цивільний позов від імені державної та муніципальної влади щодо притягнення до відповідальності організацій Proud Boys та Oath Keepers, а також понад 30 їхніх лідерів та членів», — сказав Расін.

Він підкреслив, що ці організації та особи обвинувачуються у змові з метою вчинення актів терору, у незаконному втручанні у процес мирної передачі влади в країні, а також у нападі на службовців, «які захищали Капітолій, столицю США і свободу».

Як повідомляв Укрінформ, 6 січня експрезидент США Дональд Трамп на мітингу перед своїми прихильниками заявив про начебто «вкрадені» у нього вибори. Після цього натовп рушив до будівлі Конгресу, де відбувався формальний процес затвердження перемоги на президентських виборах Джо Байдена.

Прихильники Трампа, у тому числі з угруповань Proud Boys та Oath Keepers вдерлися до будівлі Конгресу. Правоохоронцям удалося відновити порядок через кілька годин. Унаслідок заворушень п’ятеро людей загинули, сотні дістали поранення. Кримінальні справи порушені проти понад 700 учасників цих подій.

Фото: Getty Images

Источник

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий