У Грузії прихильники Саакашвілі припинили голодування

У Грузії припинили масове голодування, розпочате на підтримку ув'язненого експрезидента Михеїла Саакашвілі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Новини-Грузія з посиланням на слова голови найбільшої опозиційної партії країни "Єдиний національний рух" Ніки Мелія.

До 200 прихильників Саакашвілі з 21 грудня організували голодування біля центрального офісу партії ЄНР у Тбілісі. Періодично протестувальникам доводилося надавати медичну допомогу. Перервати свою акцію вони погодились у відповідь на заклик експрезидента.

«Михайло Саакашвілі піклується про стан здоров'я кожного голодувальника та заявив, що сам буде змушений відновити голодування, чого ми не маємо права допустити, оскільки голодування Саакашвілі може призвести до фатального результату. Ми вирішили перейти до наступного етапу боротьби», — сказав Мелія.

Лідер заснованої Саакашвілі партії не уточнив, до яких саме методів вдадуться опоненти влади, наголосивши, що їхня боротьба буде «різноманітною та ненасильницькою».

Як повідомляв Укрінформ, 20 жовтня Саакашвілі був офіційно обвинувачений у незаконному перетині кордону, який, за даними слідства, він здійснив 28 вересня, коли таємно прибув до грузинського порту Поті з України на судні, що перевозило вантажівку з молочною продукцією.

Стаття за незаконний перетин кордону передбачає до п'яти років позбавлення волі.

Ще чотирьох людей притягнуто до кримінальної відповідальності за те, що надавали допомогу Саакашвілі у незаконному перетині кордону. Їхня справа виділена в окреме провадження.

За останні вісім років, упродовж яких Саакашвілі не було в Грузії, він був засуджений на шість років в'язниці. У січні 2018 року Саакашвілі був визнаний винним у зловживанні службовими повноваженнями у справі про помилування засуджених за вбивство службовця банку Сандро Гіргвліані у 2006 році, а в листопаді 2018 року — у перевищенні службових повноважень та організації заподіяння шкоди здоров'ю людини у справі про побиття у 2005 році депутата Валерія Гелашвілі.

Фото: Новини-Грузія

Источник

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий