У ПАР мають намір завадити продажу з аукціону ключа від камери Мандели

Міністр мистецтв і культури ПАР Наті Мтетва закликав скасувати продаж на аукціоні Guernsey's у США ключа від камери в'язниці на острові Роббен, де відбував покарання перший темношкірий президент країни Нельсон Мандела.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на АР.

«Незбагненно, як Guernsey's, який чітко усвідомлює болючу історію нашої країни та символічність ключа, може розглядати питання про продаж ключа без будь-яких консультацій з урядом ПАР, органами управління спадщини Південної Африки та музеєм острова Роббен», — заявив Мтетва.

Ключ разом з іншими пам'ятними речами Мандели виставлений на торги, які мають відбутися в Нью-Йорку 28 січня.

У Guernsey's заявили, що більшість експонатів надали члени сімʼї Мандели, аби зібрати кошти на музей і сад, який передбачається створити навколо його могили. Ключ же надав колишній наглядач Мандели Кріс Бранд, який став його другом.

«Ключ символізує найгірше і найкраще в людстві. На ключ замкнули Манделу за його протидію расовому гнобленню, і це було жахливо. За допомогою ключа його звільнили, і він пройшов шлях від в'язня до президента Південної Африки, ставши джерелом натхнення для мільйонів людей у всьому світі. Тож доречно, щоб продаж ключа допоміг зібрати кошти на створення меморіалу навколо місця поховання пана Мандели», — заявив президент аукціонного дому Арлан Еттінгер.

Однак міністр Мтетва наголосив, що вживатиме заходів, щоб зупинити продаж ключа на аукціоні.

«Ключ негайно має бути повернутий його законним власникам, а аукціон – зупинений», — заявив він, додавши, що обговорює з владою ПАР відповідні кроки.

Нагадаємо: Нельсон Мандела — південноафриканський правозахисник, політик та юрист, президент Південно-Африканської Республіки з 1994 по 1999 рік. Національний герой країни.

До того як Мандела став першим президентом ПАР, обраним на демократичних виборах, він був борцем з апартеїдом і лідером Африканського національного конгресу (АНК). Був засуджений і ув'язнений за участь у підпільній збройній боротьбі. Упродовж 27-річного ув'язнення, більшість якого він відбував у камері на острові Роббен, Мандела став найвідомішою фігурою у боротьбі з південноафриканським апартеїдом. Зміни в політиці в бік примирення, які Мандела провадив аж до свого звільнення у 1990 році, полегшили мирний перехід до повної демократії у ПАР.

Источник

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий