«Будь-яка думка – це пальне для життя! Це те, що дає нам можливість рухатися, робити вчинки, чогось прагнути й досягати»

 

На цьому наголошує Олег Чабан, доктор медичних наук, професор, академік АНВО України, директор Навчально-наукового інституту психічного здоров’я Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.

 

І додає, що мозок потрібно тренувати.

 

Про те, як наші думки впливають на емоційний стан і якість життя, як розвинути гнучке й адаптивне мислення, що допоможе давати раду зі складними життєвими ситуаціями він розповів в новому епізоді сезону «Наука стійкості» подкасту «Простими словами» від The Village Україна, що виходить в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? — ініціативи першої леді Олена Зеленська.

 

На думку науковця розширювати діапазон можливостей нашого мозку можна кількома способами:

 

— постійно вчити щось нове

— підтримувати соціальні контакти

— ставитися до невдач, як до пригод

 

«Робіть будь-що протилежне до ваших знань. Якщо ви фахівець у галузі науки, журналістики, медицини, юриспруденції, прийшовши додому, не будьте юристом, науковцем чи журналістом. Ваша протилежна галузь – це руки, ноги. Майструвати щось, вирощувати, клеїти, пиляти, що завгодно. І навпаки, якщо все життя стоїте біля станка, то вдома діставайте книгу», — радить Олег Чабан.

 

Конспект інтерв'ю тут — https://www.village.com.ua/…/350339-prostimy-slovami-4-ep7

 

Розмову можна прослухати на всіх подкаст-платформах:

 

Apple Podcasts — https://apple.co/3UHKfjT

Google Podcasts — https://bit.ly/4bjWWGV 

SoundCloud — https://bit.ly/44tnKlO

Spotify — https://spoti.fi/44y4UKE

YouTube — https://www.youtube.com/watch?v=qq2nRjNzw-w

 

Сезон «Наука стійкості» подкасту «Простими словами» виходить у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської із впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? Проєкт реалізовано у співпраці з Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за підтримки World Health Organization Ukraine.