Держава допоможе посадити власний сад чи побудувати теплицю. Як працюють гранти на розвиток садівництва від єРобота

 

Уряд зацікавлений у зростанні кількості успішних фермерів в Україні. Тож, щоб допомогти людям почати власну справу у цій галузі, Кабмін започаткував урядову програму безповоротних грантів єРобота. З їхньою допомогою можна заснувати сад, виноградник, ягідник чи теплицю. Від запуску програми у липні минулого року держава вже схвалила 98 грантів на понад 472 мільйони гривень.

 

Щоб отримати грант від єРобота за програмою «Свій сад», треба обирати лише рослини, які є у переліку Міністерства аграрної політики: ознайомитися з ним можна на сайті відомства (https://bit.ly/40O4j4b).

 

Сума фінансування залежатиме від того, що саме плануєте садити. Найбільше коштів — до 400 тис. грн за гектар — можна залучити, якщо вирощуватимете лохину, чорницю, груші чи яблука. Найменше — до 140 тис. грн за гектар — Уряд інвестує у висадку смородини, обліпихи, сливи чи вишні. Програма «Своя теплиця» не обмежує у виборі рослин для вирощування. Можна обирати все, що підходить для теплиць: від овочів та ягід, до зелені та квітів.

 

В умовах гранту є чіткі вимоги щодо площі проєктів. Зокрема, сад має бути не меншим за 1 гектар, проте й не більшим за 25 гектарів. Теплицю можна проєктувати площею від 0,4 до 2,4 гектара. Залежно від розміру, допомога уряду може сягати від 2 до 7 млн. гривень. Також за умовами обох програм держава покриває 70% вартості проєкту, ще 30% коштів має додати сам фермер.

 

Для отримання гранту потрібно подати заявку на порталі «Дія» (https://bit.ly/3ZAAfrQ). Якщо грант на сад, то до заяви необхідно буде додати ще план насаджень. Для отримання гранту на теплицю — потрібно розробити проєкт будівництва модульної теплиці, його також треба буде додати до заяви на порталі “Дія”.

 

Якщо власник саду чи теплиці дотримався всіх умов програми, повертати отримані від держави гроші — не потрібно. Вимог лише кілька: створити необхідну кількість робочих місць та вести діяльність визначений час. Також потрібно вчасно сплачувати податки.