Допомога населенню та відбудова міста: чотири громади з Черкащини, Львівщини, Хмельниччини та Буковини підтримуватимуть Очаків 

 

У рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Очаківську міську територіальну громаду відвідали представники Міністерства розвитку громад та територій України, Миколаївської обласної військової адміністрації та громад-партнерів. Метою поїздки стало знайомство з населеними пунктом та вивчення потреб населення. 

 

Прифронтовий Очаків отримав чотирьох партнерів для співпраці. Це: 

– Звенигородська міська ТГ Черкаської області;

– Кам’янка-Бузька міська ТГ Львівської області; 

– Деражнянська міська ТГ Хмельницької області;

– Новодністровська міська ТГ Чернівецької області.

 

Керівниця Національного проєкту «Пліч-о-пліч:згуртовані громади» Мар'яна Томин під час візиту до Очакова наголосила на важливості гуртуватися та допомагати одне одному. 

 

«Мета проєкту – зміцнити співпрацю між прифронтовими громадами-форпостами та тиловими громадами-партнерами. Це рішення спрямоване на підсилення єдності країни, подолання наслідків війни та підтримку життєдіяльності громад, що опинилися в найскладніших умовах», – сказала вона.

 

Очаківська громада нині перебуває у зоні активних бойових дій. 80 відсотків будівель пошкоджені, на жаль є і загиблі серед цивільного населення. Через близькість до окупованої Кінбурнської коси, місто чи не щодня обстрілюють з різних видів озброєння. То ж безпекові заходи тут на першому місці. 

 

«Зараз в Очакові проживає близько семи тисяч осіб. Майже стільки ж евакуювалася через постійні обстріли. Розмістили на вулицях мобільні бетонні укриття, також облаштували своїми силами у лікарні та ліцеї бомбосховища. Медичні й освітні послуги надаються в повному обсязі. Допомагають й міжнародні партнери, які доправляють до нас гуманітарну допомогу. Живемо, працюємо і віримо у Перемогу», – зазначив Очаківський міський голова Сергій Бичков. 

 

Сторони уклали меморандуми про співпрацю та проговорили подальші кроки. Серед попередніх домовленостей – оздоровлення та відпочинок дітей й підсилення будівельними бригадами. 

 

Нагадаємо, що у середу, 2 квітня, у Миколаївській області розпочався другий етап національного проєкту «Пліч-о-Пліч: згуртовані громади». На цьому етапі партнерські відносини налагодилися між вісьмома нашими громадами – форпостами та 17 громадами — партнерами.

#згуртованігромади #плічОпліч