Змінюватися, щоб побудувати нову країну, без відлуння тоталітарного радянського минулого з його обмеженнями, кумівством та іншими усталеними роками корупційними практиками, — такі вимоги ставить перед українцями сьогодення. Рушієм цих процесів є активність і небайдужість громадськості.
Кожен із нас здатний контролювати роботу влади та впливати на ухвалення нею конкретних ефективних рішень на користь країни. Короткий ролик, створений у межах інформаційної кампанії Національного агентства з питань запобігання корупції — НАЗК про роль інструментів громадського контролю у запобіганні корупції, пояснює, які ресурси допомагають у цьому.
Як приклад, ідею створення безбар’єрного простору можна обговорити на громадських консультаціях. Для заборони діяльності онлайн-казино — створити електронну петицію (https://bit.ly/3MG6Rwm). Дізнатися, хто дозволив видобуток піску біля річки і чи законно це, — надіславши запит на публічну інформацію (https://bit.ly/3MEEIpj). Механізмом для контролю прозорості закупівель, ефективності бюджетних витрат, темпів відбудови зруйнованих внаслідок воєнних дій об'єктів є системи відкритих даних (https://bit.ly/3MF3Ufx).
За умови ініціативності та згуртованості суспільства ці інструменти громадського контролю стають потужним важелем якісних змін у країні.
Детальніше про кожен із них: http://surl.li/hjbzca
Докладно про інформаційну кампанію тут: https://cutt.ly/BeWQDlpM
Усі матеріали в межах кампанії виготовлені за фінансової підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI).
#ДАП #громадський_контроль #КорупціяНеСпадок
Залиште відповідь