Миколаївобленерго за ніч перезаживило 10 тис. мешканців двох районів

 

У результаті потужного ракетного обстрілу Миколаївщини вночі на початку тижня було знеструмлено шість підстанцій, пошкоджено повітряні лінії 150 кВ, виведено з ладу трансформатор. Проте миколаївські енергетики лише за одну ніч поновили живлення 10 тис. мешканців двох районів області.

 

Про це повідомляє пресслужба підприємства.

 

Як повідомив в. о. генерального директора ПАТ «Миколаївобленерго» Вадим Данилків, було застосовано резервні лінії, реалізований розроблений заздалегідь альтернативний алгоритм розподілу електроенергії.

 

«З самого ранку енергетики приступили до відновлювальних робіт. Ворог завдав значних пошкоджень повітряним лініям 150 кВ – одна з них повністю обірвана, інша посічена численними уламками. Для того, аби відновити надійний розподіл електроенергії на даній території, енергетикам доведеться докласти титанічних зусиль. Особливу проблему буде становити відновлення трансформатора. Внаслідок останнього обстрілу зазнав суттєвих пошкоджень один з трансформаторів 35 кВ на підстанції в межах обласного центру. Трансформаторна олія з пошкодженого радіатора в результаті влучення уламків російської ракети витекла повністю. Тепер обладнання необхідно демонтувати та ремонтувати, після чого наново заповнити маслом в обсязі 3000 кг, аби підстанція і надалі могла працювати на повну потужність. Забезпечуючи, таким чином, стабільне живлення електрикою мешканців Миколаївщини», — зазначив він.

 

Як повідомлялося раніше, наразі, в результаті значної кількості пошкоджених трансформаторів «Миколаївобленерго» відчуває гостру потребу в трансформаторній оливі, вартість якої сягає понад 100 тис. грн тонна. А ще потрібні силові вимикачі класом напруги 35 кВ.

 

Також «Миколаївобленерго» повідомляло про втрату та пошкодження значної кількості спецавтотехніки, що суттєво ускладнює оперативне проведення відновлюваних робіт.

 

Саме тому енергетики в черговий раз звертаються за допомогою до Міністерства Енергетики України, Агенції з міжнародного розвитку Сполучених штатів (USAID), міжнародного енергетичного співтовариства і компаній-виробників електротехнічного обладнання. Наразі, за даними Вадима Данилківа, дефіцит трансформаторної олії, що утворився після обстрілів, складає 60 тонн, вартість яких – понад 6 млн грн.