«Ти як?» – хочеться запитати в кожного школяра й кожного вчителя, які сьогодні розпочинають новий навчальний рік.
«Навряд чи він буде простішим за минулий – варто зізнатися чесно. Бо неймовірно складно навчатися, коли замість дзвінка на урок – сигнал тривоги. Бо страшенно важко навчати, коли треба не лише передавати знання, а й пильнувати дітей від ракет. І при цьому зберігати спокій», — зазначає перша леді Олена Зеленська у своєму телеграм-каналі.
У таких умовах дуже важливі ще й інші, не лише програмні знання: як зберегти своє психічне здоров’я, як стабілізувати свій емоційний стан, щоб продовжувати навчатися й навчати.
Тому перший урок в українських школах у новому навчальному році присвятили ментальному здоров’ю – у межах нової хвилі комунікаційної кампанії Всеукраїнської програми «Ти як?».
Навантаження, які через російське вторгнення змушена витримувати дитяча психіка, вимагають серйозної й водночас дружньої розмови і з дітьми, і з батьками.
Для учнів 1–5 класів таку розмову у відеоформаті провела психологиня Світлана Ройз.
Для старших учнів – психологиня Катерина Тімакіна та психолог Ілія Єлісей Касторних.
Як допомагають і шкодять нам емоції? Як повернути собі відчуття захищеності й контролю над ситуацією? Відповідаючи на ці запитання, експерти показали вправи, які швидко допоможуть стабілізувати психологічний стан.
Сьогодні учні переглядають урок ментального здоров’я у школі, і він уже доступний на майданчику Megogo.
— Онлайн урок 1-6 клас: https://megogo.net/…/22559076-onlayn-urok-1-6-klas.html
— Онлайн урок 7-11 клас: https://megogo.net/…/22559086-onlayn-urok-7-11-klas.html
Якщо навчимо дітей піклуватися про себе, чути й розуміти себе, це дасть їм стійкість на все життя. Якщо навчимося цього всі, це додасть життєстійкості всій країні.
Бо лише свідома й урівноважена людина може захищати себе та інших.
Залиште відповідь