Відбулося засідання Держкомісії з питань ТЕБ та НС

 

У понеділок, 20 червня, в офісі ДСНС під головуванням міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова, відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке було присвячене санітарно-епідемічній ситуації в країні, а також ситуацій на автошляхах України.

 

Про це повідомляє ДСНС України.

 

Від Миколаївської області до засідання долучилися начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім, його перший заступник Георгій Решетілов, заступники начальника Миколаївської ОВА Валентин Гайдаржи та Юрій Гранатуров, представники структурних підрозділів ОВА та ГУ ДСНС України у Миколаївській області тощо.

 

Забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя мешканців держави особливого значення набуло в умовах воєнного стану, зокрема — під час масового переміщення наших громадян у безпечні регіони держави. Про це заявив т. в. о. Голови Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Анатолій Вовнюк.

 

Ситуацію ускладнює той факт, що більшість осіб, які були вимушені покинути місця постійного проживання, тривалий час перебували у незадовільних санітарно-гігієнічних умовах, без доступу до води та харчування належної якості, та на час заїзду до пунктів прийому переселенці вже мали ознаки інфекційних захворювань.

 

Від початку широкомасштабної війни у пунктах прийому внутрішньо переміщених осіб було зафіксовано 14 спалахів гострих кишкових інфекцій.

 

Тому, з метою недопущення спалахів інфекційних хвороб, передусім тих, які мають водний шлях, Держпродспоживслужба має забезпечити здійснення постійного контролю питної води на підприємствах, які надають послуги з її постачання населенню. А також — здійснювати контроль за станом і умовами зберігання продуктів харчування, які знаходяться в регіональних центрах розподілу гуманітарної допомоги.

 

Епідситуація з вакцинокерованих інфекцій в Україні є нестійкою, а в умовах воєнного часу вона набуває загрозливого характеру. Про це, виступаючи на Комісії, зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

 

Сьогодні, внаслідок російської агресії, ситуацію із вакцинуванням населенням не можна назвати задовільною.

 

Внаслідок руйнації багатьох транспортних сполучень, закладів охорони здоров’я та окупації деяких територій, не завжди вдається вчасно доставити вакцини у регіони, які цього потребують. На окупованих територіях не завжди вдається забезпечити відповідні умови для зберігання вакцин.

 

Тому темпи імунізації населення після 24 лютого суттєво знизились.

 

Однак, як зазначив міністр, вакцин – як для планових профілактичних щеплень, так і проти COVID 19, отримано державою в достатній кількості. Спрощено і сам механізм вакцинування, розроблені рекомендації для біженців та переселенців як отримати дані про раніше зроблені щеплення, не обмежується доступ до медичних послуг без укладеної декларації з сімейним лікарем чи педіатром.

 

Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції, говорячи про ситуацію на автошляхах України , зазначив, що кількість загиблих в ДТП осіб збільшилась в країні на 25 %.

 

Тому нагальним питанням на сьогодні є поновлення дорожніх знаків, передусім – знаків про обмеження руху, у тому числі – й через встановлення блокпостів на дорогах країни.