Ветеранська політика: на Миколаївщині працює вісім ветеранських просторів та 31 фахівець із супроводу ветеранів

 

У Миколаївській області продовжують розвивати систему підтримки ветеранів, членів їхніх родин та родин загиблих. Зокрема, на території регіону вже функціонують вісім ветеранських просторів, де можна отримати широкий спектр послуг. Три з них функціонують у Миколаєві, решта — у Вознесенську, Новому Бузі, Снігурівці та Березанській громаді.

 

Про це повідомила директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації Оксана Єльчієва під час пресбрифінгу.

 

«Будь ласка, приходьте, це місце, де ви можете поспілкуватися один з одним, отримати відповідну інформацію, консультації з будь-яких питань, які на сьогодні потребують вирішення», — підкреслила Оксана Єльчієва.

 

Крім того, в області активно впроваджується інститут фахівця із супроводу ветеранів та членів їхніх родин. Станом на квітень 2025 року в 20 громадах вже працює 31 такий фахівець. Їх основне завдання — індивідуальний супровід, первинне консультування та всебічна підтримка на шляху інтеграції у цивільне життя, зокрема за принципом «рівний — рівному», що значно підвищує ефективність надання допомоги та вирішення проблем.

 

«Середня заробітна плата одного фахівця становить понад 22 тис. грн. Тому ми запрошуємо тих, хто хоче допомагати ветеранам та їхнім родинам, долучатися до цієї роботи. Є достатнє фінансування, і вже маємо позитивні результати. Також запрошуємо територіальні громади до активної участі із створення відповідних посад», — зазначила Оксана Єльчієва.

 

Такі ініціативи спрямовані на створення комфортного середовища для ветеранів, де вони можуть отримати якісну підтримку, необхідну для повернення до мирного життя.