У Миколаєві підбили підсумки роботи медичної галузі області за 2024 рік

 

 

У середу, 9 квітня, відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я Миколаївської обласної військової адміністрації, на якому підсумували роботу медичної галузі регіону за 2024 рік. Участь у заході взяли представники обласної влади, Національної служби здоров’я України, керівники медичних закладів та обласні експерти.

 

Заступник начальника Миколаївської ОВА Юрій Гранатуров у вступному слові наголосив на складних умовах, у яких функціонує система охорони здоров’я області, та закликав до об’єднання зусиль усієї медичної спільноти:

 

«В умовах воєнного стану ми маємо бути гнучкими, рішучими та згуртованими. Якість і доступність медичних послуг залишаються пріоритетом як для влади, так і для керівників медичних установ», – зазначив він.

 

Голова обласної ради Антон Табунщик, своєю чергою, підкреслив важливість стратегічного планування та забезпечення медичних закладів усім необхідним для ефективної роботи:

 

«Завдання обласної влади – створити такі умови, за яких лікарі зможуть працювати професійно, а пацієнти – отримувати повноцінну допомогу», – наголосив посадовець.

 

Начальниця управління охорони здоров’я Ірина Ткаченко у своїй доповіді окреслила ключові результати діяльності галузі у 2024 році. Зокрема, зафіксовано зменшення кількості пологів: 4432 у 2024 році проти 4471 у 2023-му. На 4,3% скоротилася чисельність дитячого населення, а також зменшився рівень госпіталізації при гострих інфарктах та інсультах.

 

Водночас, Ірина Ткаченко відзначила позитивні результати у розвитку реабілітаційної допомоги, системи ментального здоров’я та оптимізації мережі медичних закладів. За її словами, ці зміни сприяють збереженню кадрового потенціалу й розширенню переліку безоплатних медичних послуг.

 

Окремі статистичні показники представив заступник начальника управління Олег Бабін:

 

«У 2024 році рівень кесаревих розтинів становив 25,2%, що дещо перевищує показник попереднього року. Було зафіксовано один випадок материнської смертності. Водночас зросла хірургічна активність: кількість оперативних втручань збільшилася на 16,1%, а тромболізисів – на 74,1%. Це свідчить про посилення спроможності медичних закладів у наданні сучасної допомоги», – повідомив він.

 

Значну увагу приділили питанню контрактування з НСЗУ. У 2024 році заклади охорони здоров’я Миколаївщини отримали понад 3,75 млрд грн фінансування. На 2025 рік вже укладено договорів на суму 3,79 млрд грн. Зросла кількість надавачів, які працюють у межах програм медичної допомоги захисникам України, зокрема у сферах первинної допомоги та зубопротезування.

 

Заступник директора Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Денис Чорний підкреслив важливість пацієнтоорієнтованого підходу, зазначивши, що кожен пацієнт має гарантований доступ до якісних медичних послуг, і саме це є пріоритетом для державної політики у сфері охорони здоров’я.

 

 Під час колегії також розглядалися питання розвитку системи громадського здоров’я, епідемічної ситуації, кадрових змін, функціонування ВЛК та виклики, які стоять перед медичною системою в умовах війни.

 

За інформацією Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації