Цього року остаточно завершилася реставраційна робота кіоту, у якому вміщувалася ікона Христа-Пантократора, що була знайдена на горищі Хресто-Воздвиженської громади у селі Заболотці Литовезької громади.
У 2023 році було розпочате дослідження сакральних пам’яток, які зберігались у цій громаді, розповів провідний науковий співробітник Нововолинського історичного музею Юрій Велінець, пише Громадське.
З його слів, дослідження та реставрація нарешті завершились. Після них дві ікони XIX століття повернули до рідного храму в іконостас, а ще одну ікону Христа-Пантократора, яка датується XVII століття громада села Заболотці вирішила передати Нововолинському історичному музею.
“Роботи реставрації були призупинені, бо я був на військовій службі. І реставратор Артем Погрібний, який певний час працював у нас, повернувся до Харкова. Реставрацію кіота він вже продовжував не на Волині”, — каже Юрій Велінець.
З його слів, кіот дуже цікавий та однорідний із іконою Христа-Пантократора. Також він має напис: “Пречистому твоєму образу поклоняємося, благословення просять грішні за гріховність нашу Христе Боже”.
Після повернення кіоту до музею, він буде розміщений в експозиції спільно із його рідною іконою, додає науковець, а дослідження храму села Заболотці продовжуватимуться.
Джерело
Залиште відповідь