Поїхав на ніч до коханої у Нововолинськ: військового судять за дезертирство | Новини Нововолинська

Поїхав на ніч до коханої у Нововолинськ: військового судять за дезертирство | Новини Нововолинська

У Володимирі затримали військового, який покинув блокпост заради зустрічі з дівчиною. Військовослужбовець мав нести службу на блокпості поблизу Шацька, але втік до своєї коханої.

Запевняє, що зранку якраз повертався. Щодо юнака вже відкрили кримінальну справу, йому інкримінують дезертирство, – пише Конкурент з посиланням на сюжет каналу Аверс.

Зустріч із дівчиною для військового може обернутися ув’язненням від 5 до 12 років. На час слідства його взяли під варту. Юнак спробував оскаржити такий запобіжний захід. 

Обвинуваченому ледь за 20. Захисниця каже, що рішенням Міноборони військового незабаром мали відправити в Загін особливого призначення, а біля Шацька був тимчасово і вже мав вирушати в зону бойових дій. Але юнак зі зброєю залишив блокпост і на ніч поїхав до дівчини у Нововолинськ. 

Пояснив, що вчинив так, бо командири перебивали його обов’язкову щорічну відпустку через молодий вік та запевняв, що він все одно повернувся б назад. 

“Ні в якому випадку не хочу нарікати на своїх командирів, але з 24-го лютого перебивати мою відпустку обов’язкову щорічну тим, що я занадто молодий. Таким чином вони загнали мене в кут. Я б все одно повернувся, тому що мені стидно, що я знаходжусь зараз тут, а мої брати воюють на полі бою. Я хочу воювати і повернутись назад”, – сказав молодик. 

Дівчина військово надала письмові пояснення.

“Він приїхав близько 23:00 до ранку перебував з нею. Вранці 19.05 близько 08:00 виїхав до військової частини. Ввечері, коли він приїхав чула, що чоловік комусь дзвонив і казав, що буде на місці о 10:00”, – йдеться у поясненні. 

Захисниця переконана, що підозра у дезертирстві необґрунтована. Каже, що умисних дій, аби назавжди ухилитися від виконання військового обов’язку той не вчинив. Додає, що про від’їзд командирам повідомив. 

“Командирам він повідомив. В його телефоні крім вихідних дзвінків і дзвінків від командирів, також є звукове повідомлення”, – сказала захисниця. 

Додає, що у військового хороша підготовка. 

“Чоловік має гарну військову підготовку. Перед цим проходив строкову службу. Одразу був мобілізований, від початку війни проходить службу, тому прийшов наказ на переведення його в Загін особливого призначення”, – зазначила адвокатка. 

Наголосила, що людина з такою підготовкою зараз більш важлива у службі Вітчизні, аніж у слідчому ізоляторі. Зазначає, що в судовому засіданні командири не сказали жодного негативного слова, і за час служби в нього немає правопорушень чи дисциплінарних стягнень. 

Зі слів прокурора відсутність військового виявив безпосередній командир взводу. Він проводив перевірку. Прокурор вважає, що дії військово – дезертирство.

“Мети повернутися в нього ніякої не було, тому що він був затриманий на наступний день о 09:00 працівниками поліції вже на автомобілі. Який був подальший умисел на зараз нам не відомо. Можливо, він хотів десь далі поїхати”, – проінформував прокурор. 

Адвокатка каже, що хлопець їхав у напрямку до білоруського кордону. Був у військовій формі і одразу повідомив поліції, куди прямує. 

На час розслідування юнака лишають під вартою. Мама і дівчина шукають гроші, аби внести 214 тисяч гривень застави.

Джерело