Інтеграція України в ЄС: Климпуш-Цинцадзе окреслила плани на 2018 рік

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Климпуш-Цинцадзе розписала план "тихої" євроінтеграції-2018.

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що 2018 рік є найважливішим для європейської інтеграції України, передає Ukr.Media.

"Безпосередньо відчутні перемоги вже досягнуті. Навряд чи можна очікувати від ЄС якогось кроку, який був би подібний безвизу, — він просто не передбачений європейською політикою. Євроінтеграція 2018 року стане "тихої", вона буде малопомітною і малозрозумілою широкій публіці, але не менш важливою для майбутнього країни", — зазначила Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, Україні треба затвердити урядово-парламентську Дорожню карту щодо виконання Угоди про асоціацію, щодо якої повинні рухатися. Крім того, в цьому році відповідні двосторонні органи Асоціації повинні затвердити дорожні карти щодо адаптації законодавства в таких сферах, як державні закупівлі, санітарні та фітосанітарні заходи, фінансові, поштові та кур'єрські послуги, морські міжнародні перевезення. "Маємо всі шанси активно просуватися до інтеграції України в цифровий ринок ЄС", — додала віце-прем'єр.

Вона розписала такі необхідні кроки: "Необхідно прийняти ряд законодавчих актів з питань внутрішнього водного, залізничного та автомобільного транспорту і безпеки пасажирських перевезень, а також перевезень небезпечних вантажів. Повинні виконати домашню законодавчу роботу, щоб приєднатися до Конвенції ЄС про єдиному режимі транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами. Для цього, зокрема, повинні внести зміни в Митний кодекс України щодо уповноваженого економічного оператора, єдиної митної декларації і почати роботу системи NCTS. Важливими завданнями на цей рік є запуск оновленої системи державного контролю безпеки харчових продуктів, прийняття законопроектів щодо маркування та інформації для споживачів і встановлення вимог до упаковки для харчових продуктів".

Крім того, констатувала Климпуш-Цинцадзе, щоб розвивати вітчизняний високотехнологічний експорт і підготуватися до підписання Угоди АСАА, слід прийняти зміни до законів про технічні регламенти та оцінки відповідності та здійснення державного ринкового нагляду. У сфері екології — прискорити прийняття законопроекту про стратегічну екологічну оцінку, запобігання забруднення підземних і поверхневих вод, проведення моніторингу і оцінки забруднення повітря. У сфері громадського здоров'я життєво важливо прийняти законодавство, яке встановлює європейські стандарти безпеки донорської крові та її компонентів та служби крові. В сфері енергоефективності — встановити вимоги європейського рівня до енергоспоживаючих продуктів з екодизайном (наприклад, посудомийні або пральні машини, холодильники, водонагрівальні котли та ін).

Завданням цього року є також прийняття органами Асоціації рішень про оновлення додатків до Угоди про асоціацію і графіків імплементації окремих актів ЄС, зауважила віце-прем'єр.

"Цей перелік не є вичерпним, але всі ці процеси мають бути прозорими для громадськості, яка зможе через портал моніторингу "Пульс угоди" відслідковувати прогрес у її виконанні", — підкреслила Климпуш-Цинцадзе.