Фото: DW Андрій Мельник повертається в Україну
Андрій Мельник заявив, що повертається додому з чистим сумлінням і виконаним обов’язком перед Україною. На посаді посла його замінить Олексій Макеєв.
Колишній посол України в ФРН Андрій Мельник попрощався з Німеччиною. «Повертаюся додому з чистим сумлінням і відчуттям, що свій обов’язок перед Україною я виконав», — написав він у своєму Twitter у ніч на п’ятницю, 14 жовтня. Дипломат подякував «дорогим німецьким друзям» за терпіння.
Ich kehre nach Hause zurück erhobenen Hauptes mit reinem Gewissen und dem Gefühl, meine Pflicht gegenüber der Ukraine erfüllt zu haben.
Danke Thomas Schmoll @ntvde für Ihre anerkennenden Worte 🙏🏻
Danke, liebe deutsche Freunde, für Ihre Geduld https://t.co/c9kenCU3ym pic.twitter.com/YCgU6SXIvS— Andrij Melnyk (@MelnykAndrij) October 14, 2022
Президент України Володимир Зеленський на початку липня підписав указ про звільнення Мельника з посади. Послом України в Німеччині він був більше семи років — з 2015 року. На цій посаді його замінить 46-річний Олексій Макеєв.
Різкі висловлювання Мельника і закиди на адресу Берліна
Андрій Мельник став відомий тим, що неодноразово вимагав від уряду Німеччини додаткових поставок зброї після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого.
У травні Мельник спричинив черговий скандал критикою на адресу канцлера ФРН Олафа Шольца через небажання останнього їхати в Україну після того, як там відмовилися приймати президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра. Український посол заявив тоді, що глава німецького уряду «вдає із себе ображеного». При цьому він використав яскравий ідіоматичний вираз, який у дослівному перекладі українською звучить як «грати в ображену ліверну ковбасу» («beleidigte Leberwurst spielen»). Коли ж цей вислів спричинив скандал, Мельник не вибачився одразу перед Шольцем.
І лише півтора місяця потому Мельник визнав використаний ним вислів «дипломатично недоречним». «Це висловлювання, про яке я, оглядаючись назад, звісно, жалкую», — сказав Андрій Мельник в інтерв’ю Der Spiegel, запевнивши, що хоче вибачитися перед Олафом Шольцем під час особистої зустрічі й надіслав запит до канцелярії Шольца щодо можливості зустрічі перед від’їздом із країни.
Джерело: Українська служба DW
Залиште відповідь